Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyek voltak távol-keleti...

Melyek voltak távol-keleti dzsunkák előnyös illetve hátrányos tulajdonságai az európai hajókkal összehasonlítva?

Figyelt kérdés

2019. máj. 26. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

A régi dzsunkák nádból készültek, könnyűek voltak, igen nagy teherbírással, és már több mint 1000 évvel ezelőtt is a szigetek ősi bentlakói ilyen hajókkal hatalmas távolságokat tettek meg, főleg kereskedelmi célokkal.


Ennek bizonyítására építette meg a Kon-Tikit, és a RA-II-t Thor Heyerdahl, és sikeres expedíciót hajtott végre.


"Kon-Tiki volt a neve annak a tutajnak, amelyet Thor Heyerdahl norvég néprajzkutató és felfedező épített és használt 1947-es expedíciója során."


Az európai hajók ezzel szemben fából készültek, melyeket egy vihar könnyen kettétört, hiszen a fa nem igazodik a szélhez, hullámokhoz. Azoknál az "erősebb kutya..." elve működött.

2019. máj. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A Kon-Tiki fából készült (balsából konkrétan) és a dzsunkák is.
2019. máj. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy te mire válaszoltál, én a Távol-Keleti vizeket kérdeztem (Japán tenger, Sárga tenger, Kelet-Kínai tenger, Dél-Kinai tenger) Nem a Csendes-óceánt, és nem az Atlanti-óceánt kérdeztem. A Kon-tiki egy balsafa tutaj volt, nem dzsunka, a Ra I. És Rá II. pedig egyiptomi és dél-amerikai hagyományok alapján épült nádhajó, szintén nem dzsunka. Semmi közük nem volt a Távol-kelethez. Nem tudom hogy minek válaszolsz ha az alapokkal sem vagy tisztában...
2019. máj. 26. 16:41
 4/6 anonim ***** válasza:
A tüzröl es az agyukrol es az agyuk sullyarol hallottal mar?
2019. máj. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4.es Nem értem hogy mire gondolsz...
2019. máj. 27. 10:54
 6/6 anonim válasza:

Ha megnézed a dzsunka vitorlázatát láthatod,hogy merevitve

van.Ezért jobban tud széllel szemben haladni.Ezt ma mere-

vitő lapok (latnik)behelyezésével szokták biztosítani.Ha

megnézed a vitorla lakját az is hasonlit a modern vitorlázathoz.

2019. máj. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!