Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vékony réteg kromatográfiát...

Vékony réteg kromatográfiát (VRK-t) kell csinálnom az alábbi vegyületekre; Ugyebár polaritás szerint választjuk az eluens oldatot, megfelel e mindenikre az aceton-toluol keverék?

Figyelt kérdés

N-acetil-glicin,

2,4-dihidroxi-benzoesav,

2,4-dikarbetoxi 3,5-dimetilpirol,

Ortoklór-benzoesav,

N-fenil-antranilsav,

Akridon,

Beta-pentil-acetil-glükóz.



#kémia #vékonyréteg kromatográfia #eluens oldat
2019. jún. 3. 13:57
 1/1 anonim ***** válasza:
szia! sztem ezt legfeljebb tapasztalatból lehet tudni, így látatlanban meg nem mondanám hogy ezek hogy fognak szétválni aceton-toluolban. mondjuk az is léyneges, hogy hány % benne az aceton, mert minél több, annál polárosabb lesz az eluens...sztem próbáld ki, és utána tudsz majd jobb eluenst választani (ha kell) am meg tuti van irodalmi hivatkozás rá, hogy melyiket miben futtaták. megnéztem a régi jegyzőimet, hogy a hasonló vegyületeket miben futtauk. volt egy N-benzoil antranilsav, azt DCE:EtOH 5:1-ben, 4-metoxi benzoesavat is ebben, lol :D, a kicsit polárosabb 4-amino-benzoesavat benzol:dioxán:ecetsav 9:3:1-ben....a többi meg nem igazán vehető egy kalap alá a te vegyületeiddel. mondjuk én a te vegyületeidet se venném feltétlenül egy kalap alá, elég különbözőek :D
2019. jún. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!