Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mikből lehet legolcsóbban...

Mikből lehet legolcsóbban szén-dioxidot előállítani szúnyogölőhöz?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen konnektorba dugós nagyfeszültséges, de csak muslica megy a LED-re, de a gyűjtőjébe lehetne rakni valamit amire mennek.

2019. jún. 8. 18:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok biztos benne, hogy önmagában a szén-dioxidra menni fognak a szúnyogok. Több inger együttesen kell nekik, pl. testszag és hő is. Mondjuk egy próbát megér, de azért én csodálkoznék, ha ez így önmagában vonzaná őket.
2019. jún. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Wadmalac ***** válasza:
100%

Vonzza.

Baromi messziről kiszúrják a CO2-t.


Csak nem értem, szerintem ez a szerkezet túl van bonyolítva a drága eladhatóság érdekében.


CO2, hő és illatanyag kell?

Egy illatanyaggal impregnált mécses tudná mindhármat.

Fölé egy tölcsér, ami a fényt szórja, illetve dupla fallal a porlasztó elvét követve a belső csőben felszálló meleg levegővel a külső csőbe beszívhatná az odacsábított dögöket, valami csapda-részbe, ahol mondjuk a mécses hője megnyekkenti a bandát.

2019. jún. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ha hagyom, hogy teleszívják magukat, és elrepüljenek, akkor megfogja a kaszás. De előbb nem. Tettem ecetes vizes szódabikarbonátot a csodamasinába, és volt, hogy egy nap megfogott kettőt a mondjuk hatvanból. Reméltem, hogy lassítja a víz a CO2 képződést, de így is egyből habzott, szóval kb. csak az ecetszagra ment az a kettő is. Amúgy monitoron próbáltam mindenféle színt, semelyikre se mentek. Volt, hogy kimentem, hogy ne kelljen választaniuk köztem és a monitor közt. Az a baj nem tudok szerezni ilyen rácsokat, pedig egy átjárhatón biztos inkább keresztül mennének, mint hogy ott a fény, az előtt az elektromos rács, az előtt meg a védőrács. Még ha rá is menne valamelyikre, az is a védőrács lenne. A védőrácsnak szerintem inkább nagynak kéne lennie, és messzebbnek, nem akkorának mint a szúnyog, hanem amin úgy érzik, hogy biztonságosan átrepülhetnek.
2019. jún. 12. 08:24
 14/21 anonim ***** válasza:
Tarts gekkót
2019. jún. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Pontosan milyen kifutót kell építeni ahhoz, hogy a plafonról és a falakról maradéktalanul elérje őket?
2019. jún. 12. 15:54
 16/21 A kérdező kommentje:
Földszinten a kutyám is megfogja, meg én is. Esetleg harmatfűre nem mennek?
2019. jún. 12. 15:56
 17/21 anonim ***** válasza:
A gekkó a falon sétálgat ember.
2019. jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Az kevés. A szúnyogok a plafonon is úgy vannak mint a falon.
2019. jún. 13. 03:57
 19/21 anonim ***** válasza:
A gekkó is tud a plafonon járni.
2019. jún. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Én láttam egy videót amiben a plafonnál visszafordult, szerintem nem szeret, még ha tud se.
2019. jún. 13. 11:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!