Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mitől pezseg a pezsgőtabletta?...

Mitől pezseg a pezsgőtabletta? Széndioxid termelődik ilyenkor, vagy valami más?

Figyelt kérdés
Lehet kapni mindenféle multivitamin pezsgőtablettákat, de létezhet e olyan anyag amit ha bedobok a vízbe, akkor ugyanazt kapom eredményül, mint egy buborékos ásványvíz ?

2018. márc. 21. 22:11
 1/9 A kérdező kommentje:

Most olvasom egy régebbi kommentben, hogy citromsav reakcióba lép a szódabikarbónával és CO2 keletkezik.


A szódabikarbóna vízzel érintkezve is ugyanezt csinálja ?

Lesz annak valami mellékíze ?

2018. márc. 21. 22:18
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, CO2 termelődik. Van egy csomó gázfejlesztéses reakció, de egyik sem az igazi. A H2, CH4, robban, az O2 égés tápláló, N2-t aránylag nehéz fejleszteni, az F2 és Cl2 mérgező és maró hatásúak, stb. A CO2 fejlesztés rettentő egyszerű, és szép egyenletesen buborékol. Jól kézben tartható, olcsó, stb. Ezért gyakorlatilag kizárólag ezt használják ilyen dolgokra.


"Most olvasom egy régebbi kommentben, hogy citromsav reakcióba lép a szódabikarbónával és CO2 keletkezik.


A szódabikarbóna vízzel érintkezve is ugyanezt csinálja ?

Lesz annak valami mellékíze ?"


A szódabikarbóna savas közegben bomlik CO2-re. Sima vízben nem, illetve sokkal lassabban. Az ízét nem tudom. De mindenféle ételekben meg italokban használják, úgyhogy olyan erős íze biztos nincs.

2018. márc. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Silurus ***** válasza:
100%
A 2. válasz után csak annyit tudok hozzátenni, hogy kóstold meg a szódabikarbónás vizet ha gondolod, gyomorégésre szokták fogyasztani, mivel semlegesíti a gyomorsavat miközben CO2 termelődik. De legyél WC vagy vödör közelében mert közel sem íztelen!
2018. márc. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Emlékszem régen a családban volt gyomorfájós és azt többször láttam, hogy szódabikarbónát tett vízbe és azt itta. Bár lehet, hogy ecetet is tett talán a vízbe ?


Végül is , ha szódavizet szeretnék, akkor citromsavat használjak ?

A citrom íz érezhető marad, vagy kémiailag bomlik a folyamat során ?

2018. márc. 21. 22:33
 5/9 A kérdező kommentje:

Ja, hogy a gyomorsavval lépett reakcióba, erre nem is gondoltam.


De akkor mi a megoldás, ha íz semleges CO2 termelődést szeretnék elérni ?

2018. márc. 21. 22:36
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:
A bomlástermékeknek is biztos van valamiféle és bizonyos erősségű íze, még pont kiegyensúlyozott is a két összetevő aránya. Tiszta szódavízre ez szerintem nem jó. Amúgy egyszerű, próbálgasd, adagolsz szódabikarbónát és citromsavat és amikor egyik íze sem kiérezhető akkor arányos, de tiszta szódavíz ízű szerintem nem lesz.
2018. márc. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 DJLance ***** válasza:
17%

Pezsgö-molekulák keletkeznek


4Pe + 2Zs + 3Gő2 = 4PeZs2Gő6

2018. márc. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 EagleHUN ***** válasza:

"hogy szódabikarbónát tett vízbe és azt itta. Bár lehet, hogy ecetet is tett talán a vízbe ? "


Ha tett ecetet is akkor annak nem sok értelme volt meginnia mert kb megölte vele a szódabikarbóna hatását, és se nem büfizett sem a gyomorégés nem múlt el...

2018. márc. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 EagleHUN ***** válasza:
2018. márc. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!