Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kémia: A nyári meleget eltárol...

Kémia: A nyári meleget eltárolni télre?

Figyelt kérdés

Régebben láttam a TV-ben erről valami tudományos műsort, de mostanában nem hallottam róla semmit.

Valami kémiai úton vissza lehet nyerni a nyáron.

Nem gazdaságos , vagy az olajlobbi megint közbeszólt ?


2019. jún. 16. 02:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A válaszolók szerintem elég jól értik a problémát. Pont ezért hoztak neked olyan példát ami jelenleg is globálisan működik: fotoszintézis.


6(H2O) + 6(CO2) + energy → C6H12O6 + 6(O2)


Sajnos a folyamat hatásfoka kb 1-2%, mivel csak egy szűkebb spektrumot használ, a fotonok nem találnak el mindig kloroplasztisz-t és a termelt glükóz harmadát a levél elégeti éjjel stb.

2019. jún. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

11-es

Ha azt kérdezem, hogy miből kell kikeverni a lila színt, akkor nem hinném, hogy jó válasz lenne, ha mindenki a rózsaszínt kezdené magyarázni.

Engem kifejezetten az a bizonyos kémiai kísérlet érdekel.

2019. jún. 17. 18:50
 13/13 anonim ***** válasza:

Talán az olvadt só energiatárolási technológiára gondolsz: [link]



egyébként meg...


Ahogyan van additív és szubtraktív színkeverés, illetve a lila színnek milliónyi árnyalata, úgy van az energiatárolási megoldásoknak fizikai vagy kémiai módja és ezernyi fajtája. Néhányan csak megtippeltük, hogy melyikre gondoltál.


Arra is választ kaptál, hogy ezek egy része nem gazdaságos. Lehet, hogy szeretnél egy lila autót de hát.. „Akármelyik vevő akármilyen színű autót vehet addig, amíg a választott színe a fekete”.


Ha mégis tovább keresnéd az árnyalatot amit 20 éve láttál akkor a Seasonal thermal energy storage vagy a Thermal energy storage-ra guglizz rá.

2019. jún. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!