Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mivel foglalkoznak az ELI-ALPS...

Mivel foglalkoznak az ELI-ALPS szegedi kutatóintézetében?

Figyelt kérdés

Lézeres kutatóközpontban mivel foglalkoznak? Elolvastam az egyetem erről szóló rövidke összefoglalóját, de nem sok konkrétumot ír. A magyar és angol Wiki se ír sok konkrétumot, bár az angolból legalább a kutatási témákat megtudtam (a szegediről nem sokat, de a romániai központról ír valamennyit).


Annyit tudtam meg a Wikin írt infókból, hogy nagyon rövid periódusidejű tüzelésre képes, nagyon nagy intenzitású, nagyon széles elektromágneses spektrumon működő lézerek leszne/vannak itt.


De mire jók?


Mit lehet tőlük majd várni?



2019. jún. 18. 19:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Az anyag fény kölcsönhatásokat vizsgálják olyan teljesítményeken amire eddig még nem volt lehetőség.


Maga az intézetben a lézereken kívül a kiszolgálószemészet lesz, a kutatók külföldről jönnek ők hozzák a kutatási területeket.

Olyan teljesítmények is lesznek amelyek már elegendőek nukleáris reakciók kiváltásához is.

2019. jún. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!