Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A háromszög alakú repülőszerke...

A háromszög alakú repülőszerkezet megvalósítható?

Figyelt kérdés
Miért nem terjedt el a háromszög alakú repülőgép? Mitől lenne ez olyan különleges.

2019. jún. 20. 02:18
 1/9 dellfil ***** válasza:
85%

Igen, megvalósítható. Főleg, hogy ma már rendelkezésre áll az aerodinamikai instabilitásokat kompenzáló elektronikák, és a fejlett szoftver rendszerek.

Az ilyen szárnyat "delta" szárnynak nevezik.

Nagyon sok nagy sebességű repülőgépet terveztek ilyen, vagy hasonló szárnnyal.

De nézd csak:


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=n6Rsrng9gWY

Alig leltem olyan linket, ahol látszik a MIG21 deltaszárnya. (A francba is... grrrr.) Tán ezen.


[link]


Ez is eléggé háromszög alakú szárny:


[link]


Kis jó indulattal a következő három:


[link]


[link]


[link]


Nézzünk egy "magyar" vadászgépet, ami svéd:

Talán belefér a "háromszög alakú repülőszerkezet" kategóriába.


[link]


De ha a fentiek egyike sem elégítette ki a "kritériumaidat", akkor itt kedvedre válogathatsz:


[link]


dellfil

2019. jún. 20. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Az Aurora a legszebb. Szóval megvalósítható, csak azt nem értem, ha ilyen háromszög-alakú repülőgép jelenik meg az égen, miért UFO-znak egyesek.


[link]

2019. jún. 20. 03:44
 3/9 dellfil ***** válasza:
71%

Megfeledkeztem a nem deltoid alakú papírsárkányokról, és hajtogatott papír repülőkről... :)


dellfil

2019. jún. 20. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 dellfil ***** válasza:
71%

Tudod, ugyan az a pszichózis, mint a viccbeli Móricka esetén, az UFO hívőknek minden kicsit is szokatlan repülő valami az már csak idegenek repcsije lehet. És punktum. Mórickának meg mindenről csak a szexuális vonatkozás jut eszébe. Vagy a genitáliák. (Bocs az eufémizmusért. :)


dellfil

2019. jún. 20. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vulcan bombázó? Helló mi?
2019. jún. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

A kérdés, hogy ezt a 2016.04.28-án jegyzett szabadalmat az US Navy részéről vajon ápr.1-én adták-e be.

Mert ha komoly, akkor nagyon-nagyon előre és nagyon vázlatosan próbálják megszerezni az adott terület feletti jogokat, a cucc még tudományosan sem rendesen alátámasztott, az egész szabadalom vázlatos stb.


Vagy csakis azért adták be, hogy az esetleges háromszög-UFO megfigyelésekre azt sugallják, hogy ez a Navy gépe.

Ami jelen technikai szinten kizárt.


Vagy hoax, vagy érthetetlen a szabadalom célja.

2019. jún. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:

Bocsánat, link lemaradt.


[link]

2019. jún. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 dellfil ***** válasza:

@ Antiviral Elsőnek azt linkeltem be. :)


dellfil

2019. jún. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztosan, mert sok ilyen perülőalkalmatosságot fényképeztünk már [link]
2019. jún. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!