Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges lenne egy élő...

Lehetséges lenne egy élő embernek beépített kopoltyú amivel a vízből ki tudná szűrni a levegőt?

Figyelt kérdés
2010. júl. 9. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A vízböl nem a levegöt szürik ki az állatok, hanem a zoxigént. A kopoltyú olyan finom kapillárisok hálózata amiken keresztül folyamatosan áramlik a víz, és itt le tud játszódni a gázcsere. A gond az, hogy ilyen finom kapillárishálózatot nem tudunk csinálni ami az emberre akasztva müködne. Meg ugye különösebb haszna sem lenne, tehát minek beleölni egy vagon pénzt.
2010. júl. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Előzőből következik, hogy ameddig műtüdőt nem tudunk csinálni, addig műkopoltyú sem lesz.
2010. júl. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
vagy b@szakodhatunk a kromoszomaszelvenyekkel, ha a genetikai rekombinacio soran halgeneket ultetunk emberi genallomanyba... nem ajanlom senkinek. addig meg ott van Kevin Costner a Waterworld-ben, Icthyus Sapiens...asszem
2010. júl. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Előző:


"vagy b@szakodhatunk a kromoszomaszelvenyekkel, ha a genetikai rekombinacio soran halgeneket ultetunk emberi genallomanyba... nem ajanlom senkinek. addig meg ott van Kevin Costner a Waterworld-ben, Icthyus Sapiens...asszem"


Fingod nincs, hogy a fenti mondatból mi mit jelent, ugye? Meg hogy az egész hogyan működik.


A DNS nem olyan mint egy tervrajz, hogy ha átrakod egy darabját más DNS-ébe, akkor az olyan, mintha szárnyat rajzolnál az autóra.

2010. júl. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

a szarnyas auto eleg felszines pelda. nem, nincs fogalmam semmirol, csak arrol, hogy az emberek barmire kepesek, amikor azt hiszik, valamit pontosan ertenek. csak egy groteszk peldat hoztam fel. sajnalom, ha kellemetlenseget okoztam.

de elmondanad minden indulat nelkul, h mi nem stimmel abban, amit irtam, azon kivul, h kivitelezhetetlen? talan a kromoszomaszelveny nem kapcsolodik a genetikai rekombinacio folyamatahoz? csak h vilagosan lassak

2010. júl. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem igazán lenne értelme, kerülőút. Sokkal célszerűbb volna példának venni a ceteket, és a raktározást fejleszteni, ha már a génekkel játszunk; technológiailag is ezt lenne sokkal könnyeb kivitelezni.
2010. júl. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az emberi tudo kapacitasa meglehetosen korlatozott. meddig lehetne jelenleg ezt kitolni ugy h az ember aktiv lehessen a vizben, max 8-10 percre. erre csak a kagylogyujto oslakosok kepesek 1000 evnyi gyakorlassal. persze genetika. de ott a technologia: oxigenpalack. vagy olyan mesterseges szurok, amelyet a szadba veszel, kiszuri a vizbol az oxigent es belelegzed. am nem lenne jo sztem, ha az ember nagyon nagy terhez jutna a vizekben. eddig is elegge szetroncsoltuk az ottani okologiat
2010. júl. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szoval sztem sem jo dolog jatszadozni a genetikaval ilyen mertekben, soha nem tudjuk, hol uthet vissza
2010. júl. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már foglalkoznak az ötlettel, de még nem hallottam mesterséges kopoltyúról. Arról viszont igen,hogy a vízbe tesznek valamilyen anyagot, és attól a víz belélegezhetővé válik.


A mesterséges kopoltyúnak az lenne a haszna, hogy víz alá is lehetne menni lakni. Viszont lehet, hogy az alanyok elvesztenék a hangjukat.

2010. júl. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Remek, hogy aki idáig írt, senkinek sincs fogalma a tudomány mai állásáról.

Végeztek már ilyen kísérleteket: egérrel és emberrel is. A tüdő feltölthető folyadékkal, amelyből fel is tudja venni az oxigént (oxigénnel dúsított víz kell, mert az, ami a természetes vízben van, kevés ehhez).

A gond az, hogy a CO2-t nem tudja jól leadni: tehát működik, de csak néhány percig.

A másik gond, hogy mélyen a tengerszint alatt a víz már olyan sűrű lenne, hogy az izmok nem bírják mozgatni.

2010. júl. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!