Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A mérnökök okosabak vagy a...

A mérnökök okosabak vagy a fizikusok?

Figyelt kérdés
Az okos alatt azt értem hogy magasabb az indeligenciája

2019. júl. 4. 13:11
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
83%

Egyáltalán nem fontos. Viszont ha "tapasztalatokra" alapozol, és találkoztál 5 fizikussal és 5 mérnökkel akkor jelentősen torzítja a képet.


Ezért értelmetlen tapasztalatokra alapozni. Másrészt mivel semmiféle adat nincs erről, jelentősen torzítja a prekoncepció és sztereotípia az valóságot. Eleve úgy állsz neki egy beszélgetésnek egy mérnökkel vagy egy fizikussal, hogy a te elméletedet erősítse. Az emberi elme jellemző tulajdonsága a negatív eredmény figyelmen kívül hagyása, a pozitiv felnagyítása mellett.


Ezert ez csak egy szubjektív vélemény lehet, semmi köze a valósághoz, ki milyen okos.


Harmadrészt az emberi intelligenciára csak közvetett mérőszámok vannak. Pl IQ. Ez lényegében nem sokat változik az idők során. Így egy valamirevaló tudományos statisztikához úgy kell összeállíani a mintát, hogy ne befolyásolják külső tényezők. Ez nyilván nehéz, ha van 100 fizikusod és 10000 mérnököd.


Negyedrészt az általános "okosságnak" továbbra sincs semmiféle mérőszáma, hiszen az ember összetett kognitív képességee és műveltsége nem mérhető, mert annyira komplex


Ötödrészt, maga a kérdés is értelmetlen, mert ha van 10000 mérnököd, ezer féle szinten és képességekkel, iparban stb.. meg 100 fizikusod akik főleg elméleti/gyakorlati kutatással foglalkoznak, akkor nem összevethető az "okosságuk".


Hasonlítsd össze mondjuk a mérhető IQ szintjét a Q1 magas impakt faktoros lapokba publikáló mérnököknek vs fizikusoknak! Mert ez lenne egy reális összevetés pl.

Mert amúgy egy alma a körtével kb...

2019. júl. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező Szép napot kívánok önnek!

Hogy értet ezt: "@7 de nem én nagyon értek a fizikához 😊"?

Csak nem fizikus?

2019. júl. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:

21-es válaszolónak:

Én már nagyon régen tanultam statisztikát, és akkor sem nagyon érdekelt, (orvos vagyok) de azt hiszem nincs igazad abban, hogy a sokaság - melyből a mintát vesszük - eltérő nagysága jelentős torzító hatással bírna. Ebben az esetben pedig nincs is akkora különbség, mint gondolod, hiszen nem csak a kutató fizikus nevezhető fizikusnak, hanem az összes középiskolai fizikatanár is, akik ugyanolyan egyetemet végeztek, mint a kutatók.

Ami pedig a szubjektivitást illeti, pontosan azért megengedhető, mert hisz az “általános okosság”-ot nem is tudjuk/akarjuk definiálni. Én pl. - szigorúan szubjektive! - úgy érzem, nagyon jól meg tudom állapítani, ki mennyire okos. Azt tapasztaltam életem során, hogy a legokosabb diákok mentek fizikusnak, orvosnak, jogásznak, a tanárok közül viszont egyértelműen a fizikatanárok voltak a legokosabbak, a legkevésbe okosak meg a földrajz és torna tanárok voltak. Ez persze jó régen volt, lehet, hogy újabb időkben a közgázra, meg ilyen-olyan üzleti egyetemekre mennek a legokosabbak, nem tudom.

De a válaszod különben tetszett nekem.

2019. júl. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:

Elméleti vagy kísérleti fizikusokról van szó?

Magyarázatként:

https://www.youtube.com/watch?v=HF3A9xxkt-s

2019. júl. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 A kérdező kommentje:

#22, még nem, de az leszek ha nagy leszek!!!! 😎😎😎 és nemértem miért ennyire butak a mernökök 🤣🤣🤣🤣


😅😅😅

2019. júl. 6. 18:00
 26/53 anonim ***** válasza:

Fizikus vagy a fizikán belül mi?😊

És mi bajon van a mérnökökel?

2019. júl. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:

Igen fizikus leszek!!! 😇


💂 🌟 nincs velük bajom, csak azt vettem észre hogy rendszerint nem a legokosabbak mennek mérnöknek 😨

2019. júl. 6. 19:40
 28/53 anonim ***** válasza:

Hát a mérnöki szak divat szakma lett, ahogy az informatika is.

Vannak mérnökök között is nagyon okosak,de mivel divat szakma lett ,ezért mennek oda olyanok is akik ki buknak mert nem is érdekli őket sajna ezért lehet.

De amugy szerintem mind kétt szakon vannak okos emberek.

Gyerek koromba ez volt az álom szakmák mesélj milyen ,hogy tedszik a szak?😊

2019. júl. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
Én is mérnöknek tanulok és nem értem a kérdést.Ezt nem lehet annyira összehasonlítani.Mindkét szakra járnak hülyék,de azok ki is szoktak bukni(szerencsére) általában.De lehet arra céloztál,hogy mérnökire sokkal több embert vesznek fel mint fizikusira és emiatt tűnhet úgy,hogy több a hülye.
2019. júl. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
Utolsi melyik egyetemre jársz,
2019. júl. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!