Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ember klónozása, mikortól...

Az ember klónozása, mikortól lesz elérhető?

Figyelt kérdés

2019. júl. 28. 05:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Elvileg bármikortól, csak etikai okok miatt nem valószínü, hogy engedélyezik.

De azt remélem, tudod, hogy egy klónod az nem lesz ugyanolyan, mint te, mert a klónozás után (értelemszerüen) csecsemöként születik meg, és a köztetek lévö korkülönbség miatt igen nagy lesz a különbség.

2019. júl. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

Technológia már rendelkezésre áll, csak súlyos következményei lehetnek. Általában a géntechnológia áldásai mellett az átkai is megvannak.

Súlyos etikai kérdéseket vet fel. A klónozás a növényeknél már jó ideje működő, tömegesen alkalmazott, mindennapi eljárás. Állatoknál már problémás.

Ha csak másodpéldányt gyártanánk, sem egyszerű.

De rokon technológiával biorobotokat is elő lehet állítani. Dolgozik a szerencsétlen, amíg bele nem hal. Ha meg elpusztul, semmi gond, ott a harmadik, negyedik, ötödik másolat. Érzelmei nincsenek, igényei nincsenek. Lődd le! Nem kérdezi, miért?

Persze ez már nem egyszerűen csak a szorosan kérdéshez tartozó duplikáció, hanem azon túl megy.

De Gipsz Jakab2 ugyanazon az alapon szeretgeti meg Gipsznét, mint Gipsz úr? Ha gyerek lesz, az Gipsz1 vagy Gipsz2 örököse? Nem jogilag, hanem pl. génjeit illetően?

Ha Gipsz2 egy picit mutálódik, nem lesz olyan sikeres, mint Gipsz1 vagy Gipsz3, akkor Gipsz2 gyereke sorsa hogyan alakul?

2019. júl. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%

Még egy probléma:

amíg nem oldjuk meg ezt is, addig a klónod már fiatalon is olyan idős lesz, mint te. Hamar öregszik.

Kevesebbet fog élni, mint te.

2019. júl. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Komplett ember klónozása csak elmeháborodott emberek gondolata lehet. Ezeket meg nem szabad ilyen helyzetbe engedni. Egyébként aki ma embert klónozna, az rendkívül silány munkát végezne. Annyira, hogy a létrehozott példány maximum egy kupac fehérje. Körülbelül ennyi telik ma ebben a műfajban. A birka az más.
2019. júl. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
ma 20:48-as: azt áruld már el, miben másabb egy birka, mint egy ember klónozás szempontjából?!?!?!?
2019. júl. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Aki nem ért hozzá, az mi a fenének ír ide?! És miért pontoz?


A négyes is ilyen - meg azok is, akik a hármast lepontozták.

A klónozott 𝐬𝐞𝐣𝐭𝐞𝐤 annyi idősek, mint a gazdatest, ahonnan származnak. Hiába újszülött, aki így születik - attól még a sejtjei mondjuk 30 évesek, és ezért öregszik majd nagyon gyorsan!


Ezt majd a jövőben talán meg lehet oldani, de egyelőre még nem.

2019. júl. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én most láttam egy Keanu Reeves filmet, a Replicas-t (Klónok), és abban egy egész jó sztorit hoztak össze (szerintem relative jó film lett)

Az kicsit összetettebb a dolog, de benne van a klónozás, a robotos dolog is, meg sok jó ötlet, ami tetszhet embereknek. Igaz, nem olyan gigantikus a film, de egy átlagos izgis film, ami erre a sztorira alapul, hogy mire képes a "srác" :) Ajánlom a filmet némileg, de persze ebben is vannak ezek szerint "hibák", vagy csak nagyon profi az a technológia azért, hogy ilyeneket megoldjanak. Nézzétek meg, ha érdekel valakit ez a téma (is:). Nem vígjáték, de ezzel a témákkal foglalkozik, és elgondolkodtató a sztori is (abban az esetben). Majd megértitek...

2019. júl. 28. 22:51
 8/12 A kérdező kommentje:

1-es te adtad eddig a legjobb választ! Szerintem azt a "korkülönbséget" meg tudják oldani, hogy olyan legyen amilyet akarok. Persze ha annyi idős lenne a klón, mint az eredeti alany, az jó lenne, de egy új, kezdetleges életnek lenne talán a legtöbb értelme, ha azt nézem, mert szerintem úgy is meg kell tanítani mindenre ezt az alanyt, vagy ki tudja. A film szerint megoldható ez a dolog is, hogy a tudatát is meg lehet csinálni olyanra, amilyenre szeretnénk (relatíve kívánságunk szerint alakítható minden)

Az nem baj, hogy kicsit más lesz a példány, és az újszülött is elfogadható állapot. Bár szerintem képes lenne idősebbet is létrehozni, ha az én klónom lenne, akkor elérhető minden időszakom :) Ha van kedved nézd meg a filmet (Klónok), abban is keresik a megoldást egy dologra. Kicsit van benne Chappie (film) feeling is, de jó lett a megoldás, jól előadják a történeteket... Mind két film jó alkotásnak számít szerintem, de ezt mindenki

maga dönti el, mi jó nekije :)

és

Köszi a válaszokat

2019. júl. 28. 23:07
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Hiába újszülött, aki így születik - attól még a sejtjei mondjuk 30 évesek"

Ugye a megtermékenyített sejt elkezd osztódni. A második, frissen osztódással létrejött sejt is harminc éves? És azok is kettéosztódnak és a 4 sejtes állapotban is minden sejt 30 éves?!?

2019. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2019. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!