Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az októbarben elvetett (őszi)...

Az októbarben elvetett (őszi) búza mikor bújik ki a föld felszíne fölé?

Figyelt kérdés

Télen még a földben van, vagy már a hó alatt is kell legyen valami látható növény a felszínen?


Azt írják, hogy télen hengerezni kell a fagy ellen a földet. Az nem okoz kárt a búzában? Vagy csak arról van szó, hogy az okozott kár kisebb, mintha elfagyna az egész?


2019. aug. 4. 10:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Még ősszel kihajt, de hogy mikor az attól is függ, hogy mennyi őszi eső jön. Szóval még az első hó előtt kikel. Az nem jó, ha túl nagyra nő, besűrűsödik, mert akkor megrohad télen. Ezért őszi (opktóberi) az őszi vetés, és nem agusztusi.


Ezt a hengerelést én még nem hallottam, nem láttam sose, pedig parasztgyerek vagyok.

Télen a fagy ellen hó kell. Ha hó alatt van, nem fagy el. Ha hó nélküli hideg tél van, elfagy.


Ritkán van olyan, hogy nagy hó esik, aztán enyhülésben megolvad a teteje, majd ismételt lehűlés következtében a hó tetején jégpáncél alakul ki.

Ez a jégpáncél olyan erős lehet, hogy felnőtt embert is elbír!

Az ilyen jeget össze kell törni, ugyanis nem hagyja a vetést levegőzni, és alatta elpusztul a búza.

Viszont a törést nem feltétlenül hengerrel végzik. A szóló traktor is összetöri a kerekeivel.

2019. aug. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!