Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van rövidebb megoldás? Ez egy...

Van rövidebb megoldás? Ez egy fejtörő, van is megfejtésem, de 12 átevezés kell hozzá. Szóval, aki szereti az ilyesmit, kérek egy akármilyen, esetleg 12 evezésnél rövidebb megoldást.

Figyelt kérdés
Három ember, egy nagy majom és két kis majom szeretne átkelni a folyón. Igen ám, de vannak bizonyos feltételek: – Evezni csak az emberek és a nagy majom tud. – Egy helyen egyidőben nem lehet több majom, mint ember, mert akkor a majmok megeszik az embereket. – A csónakba kettőnél többen nem férnek el. Hogyan jutnak át a folyón?

2019. aug. 10. 14:51
 1/8 anonim válasza:
71%
Lehet nincs igazam de szerintem nem oldható meg a feladat anélkül,hogy ne alakuljon ki egy szituáció amiben a majmok megehetik az embereket.Esetleg ha érdekel privátban kifejthetem.
2019. aug. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg lehet oldani, és 12 lépésből meg lehet. Hogy kevesebből lehet-e, egyelőre passzolom.
2019. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak 13 átevezésből lehet megoldani, nincs rövidebb megoldás.
2019. aug. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, nekem sem 12 lett, hanem 13, csak valamit elszámoltam...

12 semmi szín alatt nem lehet, mert minden párosadik evezés a másik partról az eredeti partra visz (1. oda, 2. vissza, 3. oda, 4. vissza, ... 11. oda, 12. vissza, pedig oda kellene).

Kíváncsi vagyok viszont annak bizonyítására, hogy 13-nál kevesebből nem lehet megoldani. Bár ha abból indulunk ki, hogy minden megkötés nélkül a 6 ember legalább 9 lépéssel tud csak átjutni, már csak azt kell bizonyítani, hogy sem 9, sem 11 lépéssel nem oldható meg az eredeti probléma.

2019. aug. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elnézést, elszámoltma, valóban 13 átevezés kell az én megoldásom szerint is.

Továbbra is kérdés, hogy van-e rövidebb.

2019. aug. 11. 01:45
 6/8 anonim válasza:
0%
Megoldható 9 evezéssel, de kevesebbel nem. A nagy majom mindig a csónakban van, evez. Elöször átvisz egy kis majmot, vissza evez, átvisz egy embert, aztán megint egy embert, következönél egy kis majmot, és végül a túlparton maradt utolsó emberrel átevez.
2019. aug. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Elöször átvisz egy kis majmot, vissza evez, átvisz egy embert, ..."


... aztán a majmok jól megeszik az embert.

2019. aug. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6:

Nem jó, mert amikor átvitte a második embert és visszamegy, akkor egy ember lesz és két majom.

2019. aug. 11. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!