Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hasznosak a sakk variáns játékok?

Hasznosak a sakk variáns játékok?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Egyesek azt mondják, ha sokat játszol a variáns fajtákkal összezavarja a normál sakk játékodat.

Ez mennyire igaz? Vagy épp segítenek a fejlődésben a variáns játékok?



2019. aug. 13. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:

A kettő közül a Crazyhouse-t toltam egy ideig, de szerintem se nem segít a fejlődésben, se nem zavarja össze a sima sakk játékodat. Annyi köze van a sakkhoz, mint a rikikinek a bridzshez. Ugyanazzal a paklival játsszák, a logikájukban is van hasonlóság, de ettől még nagyon különböző játékok.


A Crazyhouse-ban is ugyanaz a tábla, figurák, ütések, de tök máshogy pozicionálsz, támadsz, védekezel, tehát szinte semmilyen taktikát nem tudsz közvetlenül átültetni egyikből a másikba. Úgyhogy nem kell félni.


Te versenyzel amúgy? Miért félsz hogy lerontja a normál sakktudásodat, van valami jelentősége? Ha nem vagy profi, azt játszd, amelyiket jobban élvezed.

2019. aug. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Baluba ***** válasza:
Szerintem a crazyhouse segíthet, ha nem vagy jó támadó játékos klasszikus sakkban. Itt muszáj támadni, áldozni. Igaz, hogy sokkal több a lehetőség a berakott bábukkal, de sok ötlet átvihető klasszikusba is.
2019. aug. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!