Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy épület alá lehet utólag...

Egy épület alá lehet utólag mélygarázst építeni?

Figyelt kérdés

Tehát akkor, ha alapból nem lett hozzá tervezve.


Lehetséges ez?

Van erre példa?



2019. aug. 15. 07:23
 1/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Elvileg nem lehetetlen, de nagyon bonyolult tervezési feladat.

A talajterhelés teljesen máshogy lesz, a házalap jelen alátámasztottságának nem szabad változnia.

Szerintem a mérnökileg elfogadható megoldás többe kerül, mint egy házalap plusz falak.


A "megódjuk okosba" itt életveszélyes.

2019. aug. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Plusz a csövek ugye, meg a talajszerkezet. Mert ha a föld homokos vagy sziklás, akkor az ugye nem olyan jó, meg az sem ha a markoló kibontja a csöveket a földből.
2019. aug. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ennek már olyan statikai feltételekkel kéne nekilátni, mint egy bánya- vagy útalagút fúrásának.

Az meg nem olcsó játék.

2019. aug. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdeztem egy kollegámat, aki mélyépítő cégben dolgozott korábban, és azt mondta, hogy ő személy szerint nem hallott még ilyenről.
2019. aug. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

#4: én viszont olyanról hallottam, aki utólag a háza alá betúrta a borpincét és agyonverte őt a saját földszintje.

Darwin-díj.

2019. aug. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges. Nemrég volt ehhez hasonló kérdés egy pincéről. Statikai vizsgálat kell a tehertartásról és geotechnikai vizsgálat, hogy az alapozási sík talajtörés nélkül elviseli e a megváltozott tehereloszlást.

De az biztos, hogy irdatlan drága.

2019. aug. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

van rá példa


[link]

2019. aug. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bonyolult és költséges. Amikor 4-es metrót épülték, még utána is merültek fel statikai problémák.
2019. aug. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Végtére (szinte) minden megoldható, ebből nem következik, hogy meg is oldják. Két feltétel kell leginkább. Kellő mennyiségű pénz és kellő mennyiségű szaktudás. Kétségtelen, hogy mára az utóbbi is tűnik el rohamléptekben, de ez még létezik. Olyan ember, aki ad hozzá pénzt, már kevésbé. Vajon mivel győznénk meg?


Gondoljunk a pisai ferde toronyra. Van akkora műszaki probléma a dőlés megállítása, mint egy mélygarázs. Mikor a politika belátta, hogy érdemes megmenteni, adtak rá pénzt, és íme, meg is oldották. Szerencsénkre.

2019. aug. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!