Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért Indiában történik a...

Miért Indiában történik a legtöbb genetikai furcsaság?

Figyelt kérdés

-morbid, démoni arcú kecske

-beteg gyermekek (sziámi ikrek, torzszülöttek, stb.)

És még sorolhatnám.. Én javarészt Indiában hallom, hogy ezek a dolgok történnek. Magyarországon a sziámi iker születés ritka (de nem peldatlan), míg Indiában sajnos elég gyakori. Miért ott történnek mindig ilyen, és ehhez hasonló furcsa dolgok?



2019. aug. 23. 00:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
India egy ilyen furcsa hely.
2019. aug. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

India lakossága 1,3 milliárd. Magyarországé 10 millió.

Azaz ha valamire, teszem azt egy a százmillióhoz az esély, akkor Indiában tizenháromszor is megtörténhet, míg itthon egyszer sem.

2019. aug. 23. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

Azért az is benne van a pakliban, hogy India nagy része közel sincs azon az orvosi, egyáltalán higiénés színvonalon, mint mondjuk az európai átlag.

Környezetszennyezésben sem éppen a világ legzöldebbjei.

Az ő éghajlatukon rengeteg olyan betegség tud folyamatosan terjedni, aminek itt az évszakváltások határt vetnek.

Van olyan indiai penészgomba, aminek elég belélegezni a spóráit a szinte tuti rákos megbetegedéshez.


A másik meg, hogy annak ellenére, hogy sokan vannak, az éghajlat és az életszínvonal miatt rengeteg terület van, ahol a közlekedés problémás, rengeteg település totál beltenyészet. Ott a genetikai betegségek értelemszerűen felszaporodnak.


És, persze, mint írták is, a világ laza egyhatoda ott él, akkor a világ betegségeinek minimum egyhatodda is ott jelenik meg.

2019. aug. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mind mind igaz.

Barátommal beszélgettünk erről. Oké, a világ egyhatoda ott él, hatalmas a szegénység, rengeteg a szemét, stb., amit ti is írtatok. Mégis furcsállom, hogy tudomásom szerint szinte az összes torzszülött ott születik, ezek a nagyon különleges betegségek mind mind ott ütik fel a fejüket, holott máshol is nagy a szegénység, és máshol sem túl fejlett az orvostudomány (Brazília, Kolumbia, stb.)

Egy rokonom szerint azért, mert az indiaiak hindu vallásúak, és ezért van ott sok betegség, mert nem keresztények, de nekem ez a válasz nem elég kézzelfogható, és egy picit kétlem is, hogy a hinduizmus miatt születne ennyi beteg gyermek.

2019. aug. 23. 09:32
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
A kereszténység megvéd a betegségektől, de a hülyeségtől már nem.
2019. aug. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Egy rokonom szerint azért, mert az indiaiak hindu vallásúak, és ezért van ott sok betegség, mert nem keresztények, de nekem ez a válasz nem elég kézzelfogható, és egy picit kétlem is, hogy a hinduizmus miatt születne ennyi beteg gyermek."


A kétely jogos, sőt evidens.

Kétszáz éve még hihető volt, hogy a szenteltvíz gyógyszer.

Csak azóta fel kéne nőni.


Vannak olyan öröklődő betegségek, amelyek népcsoportokra jellemzőek. Indiára is jut ebből. Viszonylag gyakori náluk a sziámi iker szülés hír, ami valószínűleg szintén örökletes. De nem hiszem, hogy gyakoribb, mint máshol.

Vannak náluk olyan bőrbetegségek, amelyek ritka öröklődőek és elég látványosak a globális hírhez. De van rengeteg globális örökletes bőrbetegség, ami nem hírértékűen fura és van mindenhol.

A gyakoribb kialakulásra ok lehet a beltenyészet, ahogy írtam is.

De azért vannak kétségeim, hogy tényleg gyakoribb-e, vagy simán csak itt több hírértékű fajta betegség van, vagy simán több hír jut ki, mint máshonnan.

2019. aug. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kínában is megtörténnek, csak náluk drasztikusabb az apparátus.
2019. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Wadmalac ***** válasza:

"csak náluk drasztikusabb az apparátus"

Meg faluvilágban az abortusz nem feltétlenül T-minus-X idővel történik és akkor tutira nem lesz belőle hír.

2019. aug. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jöhet még, ha valakinek van valami gondolata ezzel kapcsolatban. :)

A vallásos dolgot azért írtam, hogy van, aki így velekedik erről, nem azért mert ezzel egyet értek. Én egyáltalán nem gondolom ezt igaznak, csak mint opciót írtam,hogy van aki így velekedik

2019. aug. 23. 20:01
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Keresztényeknél nincs kasztrendszer, hinduknál van. Az iszlám megengedi közeli rokonok házasságát is.
2019. aug. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!