Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tényleg igaz az, hogy az...

Tényleg igaz az, hogy az ember és a fügefa genetikai kódállomány 95%-ban azonos?

Figyelt kérdés
2018. jún. 1. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
MAjdnem, 99%-ban azonos.
2018. jún. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Igaz. Én fotoszintetizálni is szoktam
2018. jún. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

[link]

magyarul:

[link]

2018. jún. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 LeonScottKennedy ***** válasza:
23%
Nem meglepő, tekintve, hogy a Földön minden, ami élő, visszavezethető egyetlen közös ősre, az első ősorganizmusokra az ősóceánok mélyén. Szóval bármilyen meglepő, de a fügefa a testvéred.
2018. jún. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Persze, ezért számít kannibalizmusnak a füge evése.

A csalánnal is vannak azonos génjeink, mint rokon, igazán megérdemli, hogy gyakran simogasd.

2018. jún. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha ez így van, akkor a kormány ne huzakodjon Brüsszellel, vállaljon be százezer illegális fügefát, egyet az én kertembe is ültethetnek, egyenesen Szíriából, azt sem bánom, ha állandóan kelet felé hajbókol.

Persze lehet, hogy átgyökerezik Hollandiába, mert ott dúsabb a műtrágya, meg füvezni is szabad.

Bocs, ez nem a humor rovat?

2018. jún. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Te milyen helyeken olvasgatsz?

Mert hagyd ott őket azonnal.


Eleve nem számít nagyon sokat, hogy mennyi DNS azonos, mivel a DNS elég nagy része nem kódol. Az aztán teljesen mindegy, hogy mi van benne.

A többiből meg ami azonos, az a legalapvetőbb sejtfolyamatokat kódolja, ami persze, hogy ugyanolyan minden sejtben.

2018. jún. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!