Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » SOS! Milyen módszerrel tanulja...

SOS! Milyen módszerrel tanuljak, tudsz segíteni?

Figyelt kérdés
Megbuktam kémiából (10.osztály) és most ugyebár jópár oldalt meg kell tanulnom. Rengeteg képletet kell tudni pl. CH4 metán de ez csak egy egyszerű példa. A kérdésem az, hogy hogyan tanuljam /magoljam be ezeket hogy tényleg megmaradjanak? Mert eddig nagyjából az volt a módszerem hogy elolvasom,de néha 3x-4x is el kell mert nem jut el az agyamig, folyton elkalandoznak a gondolataim, stb. Tudnátok nekem segíteni, nagyon félek?! :'( Köszi előre is...
2010. júl. 14. 06:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

A tanulásra nem igazán tudok jó tippet, azt csak csinálni kell.


Amúgy nem értelek, sokkal könnyebb év közben egy 2est összeszedni, mint megbukni és átmenni a pótvizsgán.

2010. júl. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem is kell hogy értsd... -.-' Kösz a nagy semmit.
2010. júl. 14. 07:18
 3/19 anonim ***** válasza:
figyelj, leülsz az asztalhoz és megtanulod, ennyi csak a rejtély
2010. júl. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

csak leülsz az asztalhoz és megtanulod


lány vagy igaz ?

2010. júl. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

kezdésnek az internetet,és mobilt kikapcsolod..

Majd kikapcsolod a TV-t,zenét.Amikor már kellőképpen csendben vagy vagyis semmi nem vonja el a figyelmedet megfogod a kémia könyvet,és elkezded előbb átolvasni..De úgy olvasd,hogy meg is értsd amit olvasol,ne csak a betűket figyeld..hanem érted akkor az órán készült jegyzetekből keresd ki..utána olvasd el még egyszer.Majd még egyszer.Ha evvel megvagy akkor fogj egy tollat/ceruzát,és írd le egy papírra..Ha evvel is megvagy akkor pihenj fél órát (egyél,igyál,menj pisilni stb)

majd kezd elölről az egészet.A végén amikor papírra írod újra akkor már ne másolj hanem a saját gondolataidat,emlékezetből írd le,mintha dolgozatot írnál...Ha így csinálod napokig/hetekig akkor menni fog..

De se gép,se telefon,.se Tv,se zene...Ha ezeket nem kapcsolod ki akkor semmit nem fogsz tanulni...(akkor viszont bukott szamárként kezdheted az évet...)

2010. júl. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket:) sajnos az összes zajforrástól nem tudok megszabadulni, de remélem azért menni fog:)
2010. júl. 14. 08:19
 7/19 anonim ***** válasza:

Miért nem tudod megszüntetni a zajforrást?ha valakid zenét hallgat/filmet nézd kérd meg szépen,hogy vegye halkabbra,hogy tudjál tanulni.A sz.g-t és a tv-t kapcsold ki a szobádban.


Nekem bármilyen tantárgyról van szó,ez vált be:

Először elolvasom a tankönyvben az aktuális anyagrészt,majd újra elolvasom és kihúzom a lényeget.Utána fogok egy papírt és kiírom a lényeget (mindig úgy írom ki,hogy inkább az is benne legyen,ami nem biztos,hogy kell,minthogy hiányozzon belőle valami).Ezt úgy jegyzetelem ki,hogy mondom félhangosan amit írok,így egyszerre látom,írom és hallom.Ezután elolvasom a jegyzetemet tantárgytól függően néhányszor.Van amit elég 2-3x elolvasni és elmondom az egészet (pl. biosz),van amit akár 10x is elolvashatok szépen,lassan,érthetően akár hangosan is akkor is alig tudom (pl. fizika).

Amikor már úgy érzem,hogy tudom lefordítom a jegyzetet és elmondom magamnak,utána visszanézem,hogy jól mondtam-e.

Az utolsó előtti lépésem az,hogy egy kis papírra írok egy vázlatot,hogy hogyan épül fel a tananyag.

Végül a tankönyvben elolvasom még párszor az aktuális anyagot,amit meg kellett tanulni.Így a dolgozatokban sokszor beleírok olyan dolgokat,amik nem kötelezőek,de plussz pontot kapok érte:)


Nekem nagyon bevált ez a módszer.Mindenki csodálkozik rajta,hogy mennyi ideig tanulhatok így,pedig nem sokáig.Mivel rendszeresen óráról órára tanulok néhány óra kivételével nagydolgozatok előtt könnyebb a dolgom.Minden órai anyagból elkészítem külön a jegyzetemet a fent említett módon és elteszem.Így témazáró nagydolgozat előtt csak előveszem,sorba teszem és átolvasom,majd a tankönyvet is.Végül készítek egy vázlatot,hogy hogyan épül fel a lecke.

Ezzel a módszerrel 4,25-ös átlagot sikerült most összehoznom:)

Sok sikert és kitartást!

15/L

2010. júl. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
te nem S×li vagy?XD
2010. júl. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:

Hidd el, az előző két véleménynél nincs jobb megoldás. De van még egy fontos dolog. Hinned kell magadban, abban, hogy képes vagy megtanulni. Ha ezt eléred, feleannyi idő sem kell hozzá, mint egyébként. Este, lefekvés előtt (de nem bulizás után) negyed, fél órát nézegessél ki az ablakon, kalandozzál gondolatban, mindenről amit látsz, valami szép jusson az eszedbe. Utána vedd elő a könyvet, de ne undorral, hanem mintha egy jó regény lenne. Lapozd át, nézd meg, milyen szépek a betűk, az ábrák, vesd össze egy olyan tantárggyal, amit jobban kedvelsz, amit könnyebben tanulsz, s lásd be, hogy ha az ment, akkor ennek is mennie kell. meg ilyesmik: "nem vagyok én butább XY-nál, ha Ő megtanulta, nekem is sikerül". Barátkozz meg a tananyaggal, s verd ki a fejedből azt a hátsó gondolatot, hogy ez nem megy.

Azután aludd ki magad, s másnap kezdd el átolvasni, ahogy a többiek javasolták.

Sok sikert, menni fog, hidd el! Csak bízzál magadban!

2010. júl. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%

A képletek megtanulásához pl. segít az, hogyha egy kicsit viccesen, dallamosan mondod a képletet. CH4- nél mondjuk megnyomod a c-t a 4-et elnyújtod ilyesmi :)

Jövőre meg figyelj oda az órákon. Bár azért nem mondanám magam mérvadónak (nem ecsetelem), de ha odafigyelsz( nem csak kémiáról beszélek, "elvileg" ugye nem lesz jövőre kémiád) akkor ha otthon 1-2 szer elolvasod az 5ös is simán megvan :)

2010. júl. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!