Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen módszerrel tanuljak?

Milyen módszerrel tanuljak?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, és nagyon nehezen megy... nem tudom mi lehet a baj.. Talán a tanulási módszerem?Nem magolok, csak úgy érzem, ha ötször elolvasom az anyagot tudom, aztán mégsem tudom leirni vizsgán... Mi lehet a gond?
2009. jún. 23. 08:31
 1/2 anonim ***** válasza:
én úgy tanultam mindig, hogy elolvastam az anyagból egy részt, aztán értelmeztem és a lényegét hangosan elmondtam. Majd hozzáolvastam a következő részt, azt is értelmeztem és hangosan elmondtam és így tovább. A végén pedig elmondtam az egészet egybe. Hiába olvasod el 5ször, ha nem tanulod meg értelmezni a szöveget. Ha leszűröd belőle a lényeget és megpróbálod logikailag összerakni sokkal könnyebb lesz szerintem.
2009. jún. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Érdekes probléma... Nálam nem a módszer a gond, hanem az idő. Mert a módszer az szvsz holtbiztos, csak nagyon időigényes. De ha időd van, próbáld ki, hátha beválik:


1.a. Elolvasod a kijelölt anyagrészt.

1.b. Menet közben jegyzeteled a kulcsmozzanatokat.

2. Az egészről írsz a saját szavaiddal egy nagyon kivonatolt, nagyon lényegre törő, nagyon rövid vázlatot. Ez lesz úgymond a gerinc.

3. Ezt a gerincet olvasd át párszor és közben magadban is képzeld el, amiről szó van, rögzítsd magadban ezt a vázat.

4.a. Ha ez megvan, olvasd el újra a kijelölt anyagrészt.

4.b. Ellenőrizd a jegyzeteidet.

5. Újfent a saját szavaiddal írj a már elkészült gerinchez részletesebb kifejtéseket, magyarázatokat, hogy pontosan hogy is van ez meg az a részlet. Ezzel a csontra már rápakoltad a húst is.

6. Olvasd el párszor a "húsos gerincet", szintén képzeld magad elé, álljon össze előtted a dolog. Ezt addig folytasd, amíg jól nem rögzül az egész.


Viszont tartok tőle, hogy az olyasmikre, mint évszámok, rövidítések, vagy képletek tényleg nem nagyon van extra módszer, azokat be kell seggelni (kivéve persze, ha olyanok, hogy valamiről tudsz asszociálni rájuk; pl. egy évszámra a telefonszámod utolsó négy számjegyéről, vagy ilyesmi... de ehhez persze sok szerencse meg kreativitás kell, hogy mindent tudj kötni valamihez).


Plusz az is egy jó módszer még, hogy ha a Wikipédián megvan a keresett anyag, de csak valami idegen nyelven, és azt lefordítod magyarra. Ezzel egyben bővíted a magyar Wikit, plusz benned is lecsapódik sokminden a dologból. :) De ez ugye megint idő...

2009. jún. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!