Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hová esnek a levált rakétafoko...

Hová esnek a levált rakétafokozatok?

Figyelt kérdés

3 fokozatú hordozórakétával fellőnek egy műholdat az űrbe egy bizonyos ponton leválik a legfelső fokozat (rakétarész), utána a következő, ezek még a Földi légtérben válnak le vagy a világűrben?

Ha a Föld atmoszférájában, hová esnek, mennyire biztonságosan landolnak, csinálnak valami kárt becsapódáskor?

Ha pedig a világűrben maradnak, a keringésük nem zavarja be a többi űreszközt?


2019. szept. 2. 15:30
1 2
 11/14 Wadmalac ***** válasza:
60%

"Az más kérdés hogy ez mennyire éri meg majd nekik."

Hát szerintem nagyon is.

A tengervíz nagyon hazavágja az ilyen cuccokat, az újrahasznosítást nagyrészt lehetetlenné teszi.

2019. szept. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
De az Electron egy elég olcsó rakéta. Annak meg hogy a légierő odaadja nekik a technológiát tovabbá a megvalósításban is részt vesz az nem kevés ingyenes kilövésbe fog kerülni. Ha ez nem járna a Rocketlabnak egyéb hasznokkal nem biztos hogy ebben a formában megérné.
2019. szept. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki pontoz le, de kapja be. Értem én, hogy mást gondolsz, de attól még az nem úgy van. Ott az internet, utána lehet nézni mindennek. Wadmalac nagyon is jól írja, ezért hazugnak nevezni pedig egyszerű gyökérség.
2019. szept. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Wadmalac ***** válasza:

#12: A SpaceX egyetlen orrkúpja több millió dollár.

Szóval akármiylen kicsi is az a rakétafokozat, gyanítom, hogy megéri megmenteni.

2019. szept. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!