Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Honnan ered az elképzelés...

Honnan ered az elképzelés hogy 5 érzékünk van?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromtól kezdve ezt hallottam, automatikusan ezt is tartottam helyesnek. Viszont a napokban belegondoltam, hogy igazából sokkal több érzékünk van. Hő, egyensúly, stb.

Lehet tudni hogy ki írta ezt le először, és miért ragadt meg így hibásan a köztudatban hogy 5 érzékünk van és kész, minden más már valami misztikus hatodik érzék?


2019. szept. 3. 13:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
47%

"Lehet tudni hogy ki írta ezt le először, és miért ragadt meg így hibásan a köztudatban hogy 5 érzékünk van és kész.."


Mondjuk ezen jót röhögtem. Mert te kitaláltad ezt az elméleted, máris hibás a többi? Nem azért, de élettan könyv 1. lecke, olvass utána

2019. szept. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Végre valaki észrevette, mi a különbség az érzékelés és az érzékszerv között. Érzékelés természetesen többféle van.

Mit mondja, nekem elég sok érzékem van, érzékelésem más számú, mert az más fogalom, érzékszervem (ami érzékel) pedig öt van, és ezzel meg is elégszem.

Csak példálózom, a bél például tud fájni, az izom is. De egyiket sem tekintjük érzékszervnek, más a funkciójuk. Néha több is. Az "érzékelés" egyébként a külvilág ingere (információja) az ember számára. Érzékelésnek mondjuk például a puffadást is, de az a belső működés egy bizonyos jele, ebben az értelemben minden szervünk egyben "érzékelő" is. De ettől még nem lesz érzékszerv.

2019. szept. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az angolszász kultúrában külön veszik a hőérzéket és az érintést, tehát ott hat érzék van.
2019. szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
50%
Ha jól tudom, az öt érzékre Arisztotelész utalt először, és ezt vették át mindenütt.
2019. szept. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!