Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Egyéb kérdések

A kérdés

Hogyan lehetne gyantába foglalni valamit, hogy az ki-be vehető legyen a formájából?

Szeretnék fém és porcelán tálakba hamis ételt készíteni kiállításra díszítésnek. Hogy tudnám megoldani, hogy a tányérban megcsinálom a lakk/gyanta/stb ételt és azt onnan ki tudjam venni, anélkül, hogy beleragadna?

szept. 10. 22:56  Privát üzenet  

A válaszok
Ne a tányéron csináld meg, hanem külön. Így fel tudod használni más kompozíciókhoz is az adott darabot.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont szept. 11. 09:32 Privát üzenet

1. az ilyen gyantákhoz léteznek un. formaleválasztó anyagok, amik pont arra valók, hogy a formát bekenve vele nem tapadnak oda.

2. béleld ki valamivel a tálat pl. alufóliával, folpakkal, csináld meg, aztán kapard le róla a fóliát (én így csináltam maszkot a gyerekeimnek farsangra)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont szept. 11. 09:33 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

1. Azt nem tehetem meg, mert akkor nem lesz ugyanaz a formája, mint a tálnak és el fog állni.

2. Köszönöm a segítséget! Az elsőről azt hallottam, hogy az nem jó, mert attól még, hogy bekentem olyannal, a formát mozgatni kell, hogy kijöjjön belőle a gyanta, és hát porcelánnal az nem megy...

Szerinted folpack is jó? Vagy az beleolvadna? Epoxy resin nevezetű dolgot akarok használni, attól félek, hogy ha alufóliát használok, akkor az meglátszik az alján, ha mondjuk egy kicsit átlátszóbb a kaja (pl lekvár)

# 3/4Időpont szept. 11. 10:47 Privát üzenet
Wadmalac nevű felhasználó válasza:

Teszteld pár cseppjét a folpackon.

2K gyanta nem oldószeres, szerintem nem kezdi ki.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont szept. 11. 13:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szerintetek komolyan vehető egy olyan ember, aki szerint az ember anatómiailag növényevő?
Szerinted lehet komoly tanulmányt írni a foci témájában? Mennyire komolyan vehető a témaválasztás?
Sima tüzépen vehető oltott mészre ha sósavat öntünk, szén-dioxid keletkezik?
Az miért van, hogy az nők általában elhíznak terhesség alatt, de az állatoknál inkább fogyás vehető észre?
Fizikai ingának vehető?
Mennyire komolyan vehető a kriogenika?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!