Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne gyantába...

Hogyan lehetne gyantába foglalni valamit, hogy az ki-be vehető legyen a formájából?

Figyelt kérdés
Szeretnék fém és porcelán tálakba hamis ételt készíteni kiállításra díszítésnek. Hogy tudnám megoldani, hogy a tányérban megcsinálom a lakk/gyanta/stb ételt és azt onnan ki tudjam venni, anélkül, hogy beleragadna?
2019. szept. 10. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne a tányéron csináld meg, hanem külön. Így fel tudod használni más kompozíciókhoz is az adott darabot.
2019. szept. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. az ilyen gyantákhoz léteznek un. formaleválasztó anyagok, amik pont arra valók, hogy a formát bekenve vele nem tapadnak oda.


2. béleld ki valamivel a tálat pl. alufóliával, folpakkal, csináld meg, aztán kapard le róla a fóliát (én így csináltam maszkot a gyerekeimnek farsangra)

2019. szept. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. Azt nem tehetem meg, mert akkor nem lesz ugyanaz a formája, mint a tálnak és el fog állni.


2. Köszönöm a segítséget! Az elsőről azt hallottam, hogy az nem jó, mert attól még, hogy bekentem olyannal, a formát mozgatni kell, hogy kijöjjön belőle a gyanta, és hát porcelánnal az nem megy...

Szerinted folpack is jó? Vagy az beleolvadna? Epoxy resin nevezetű dolgot akarok használni, attól félek, hogy ha alufóliát használok, akkor az meglátszik az alján, ha mondjuk egy kicsit átlátszóbb a kaja (pl lekvár)

2019. szept. 11. 10:47
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Teszteld pár cseppjét a folpackon.

2K gyanta nem oldószeres, szerintem nem kezdi ki.

2019. szept. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!