Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire komolyan vehető a...

Mennyire komolyan vehető a kriogenika?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy egy bizonyos cég már foglalkozik a lehető legkorszerűbb lefagyasztással, és hogy bizonyos mértékig ki tudják küszöbölni a sejtroncsolódást okozó kristályosodást, ami a fagyasztás során lép fel.

De nem egészen tudom eldönteni, hogy ez mennyire fantáziálással megspékelt tippelés, és mennyire van kísérleti fázisban.

Tehát hogy most mennyire lehet komolyan venni. A neten gyakorlatilag semmi értékelhetőt nem találtam róla.


2009. jan. 6. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
96%

Szia! Egyelőre azt tudják elérni, hogy lefagyasztják az embert. Azt még senki nem tudja, ez mire jó. Abban reménykednek, hogy majd akkor kiolvaszthatják, amikor megtalálták a módját, hogy újraélesszék. Amiről persze még fogalmuk sincs.


Természetesen etikai kérdéseket is vet fel a dolog, te például szeretnél egy olyan világban élni, ahol senki nem ismer és minden szerettedet elveszítetted már? Mivel senki nem tudja, mikor olvasztanak ki, mi garantálja azt, hogy életképes leszel abban a világban?


Az én véleményem szerint ez csak egy hülye módja a pénzcsinálásnak. Mert persze nagyon drága...

2009. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

az elözö válaszolónak igaza van, de hozzátenném még, hogy a lefagyasztás már elég jól megy, a kiolvasztás azonban nem nagyon... Tehát elvileg ezek a lefagyaszott testek csak nagyon kevéssé térnek el egy élö ember testétöl (a hömérsékletet és az életfolyamatokat kivéve persze) ezért gondolják, hogy a jövöben talán kiolvasztás után újra élö testhez juthatunk.

Sajnos manapság a kiolvasztás során mindig visszafordíthatatlanul károsodott, életképtelen emberi testeket kapunk, de pl emberi sejteket rutinszerüen tudunk tárolni -170 fokon és kiolvasztás után ugyanolyanok mint fagyasztás elött.

2009. jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hintalow ***** válasza:
100%

Az meg a másik kérdés, hogy mi garantálja, hogy a cég képes lesz fennmaradni addig, amíg ki nem tudnak olvasztani? Meghát őszintén, ki akarna kiolvasztani egy ilyet? Egy túlnépesedő földön mi a fene szükség lenne még +1 emberre, aki egy régmúlt időből származik, se nem hírs, se nem tehetséges, nem gazdag, (lehet, hogy a mai gazdagság addigra semmit nem fog érni)

Max ha tanulmányozni akarná valaki a régmúlt emberét...

2009. jan. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!