Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit láthattam az éjszakai...

Mit láthattam az éjszakai égbolton? Műhold esetleg?

Figyelt kérdés

Tegnap este kb. fél 11-kor hazafelé tartva megpillantottam egy apró ám fényes, villogó pontot az égbolton. Először nem tulajdonítottam neki jelentőséget, hisz azt hittem, egy távoli csillag, és csak a légkör miatt láttam zavarosnak (külvárosi terület), esetleg felhőfoszlány. Ezután feltűnt, hogy ciklikusan változik, egész pontosan 7 másodpercenként (10 perces gyalogút volt haza, volt időm megfigyelni) villant fel.


Később az is feltűnt, hogy a többi csillaghoz viszonyítva változtatta a pozícióját, a pályáján haladt, viszont abban a 10 percben, amíg volt lehetőségem megfigyelni, nagyon kis távolságot tett meg.


Repülők, egyéb légi járművek egyértelműen kizárhatóak, hisz 10 percen keresztül minimális volt a megtett út, illetve a hangja sem ért el hozzám. Az egyetlen tippem a műhold, de annak is túl lassú igazából. Lehetséges?


2019. szept. 13. 11:35
 1/4 Wadmalac ***** válasza:

Elvileg lehetséges, hogy egy nagyon magas pályán (ezért lassabban és még lassabbnak látszóan) járó műholdat láttál, csak akkor annak nagyon erős fényvisszaverő-képességűnek kellett lenne, mert a magas pálya azt is jelenti, hogy nagyon távol volt.



Elég valószínűtlen a kivilágított magaslégköri léggömb, de nem kizárható.

Még elgondolkodnék azon is, USA leállt-e tényleg az U-2 repülésekkel.

Hármas tipp: X37B.

2019. szept. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Most épp szaladok el itthonról, de ezeknek mindenképp utánaolvasok, köszönöm!


Emlékszem régen (ennek már több éve), nézegettem egy weboldalt, ahol a műholdak voltak követhetőek, esetleg láthatnám ezt ismét? Tud valaki egy címet?

2019. szept. 13. 12:40
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

Van sok iylen oldal. Példa:

[link]

2019. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én pár hete láttam hasonlót, de az gyorsabb volt. Először sima egyszeri Iridium flare-nek tűnt, csak fényesebb volt, mint szokott, és pár másodpercenként újra és újra felfénylett. Valószínűleg forgott a tengelye körül a műhold. Ha a tiéd lassan mozgott, akkor vagy magasan keringett, vagy kis szögben nézted a pályájához képest, tehát messze volt tőled és kb. feléd vagy tőled elfele haladt.
2019. szept. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!