Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Világos, sárgás-agyagszínű...

Világos, sárgás-agyagszínű széklet mire utalhat?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam UH-n, kissé nagyobbnak látszott a májam, de nem tűnt idegesnek a doki miatta, vérkép is kissé megemelkedett májértékeket mutat.


Tehát semmilyen hangsúlyos tünetem nincs, mégis ilyen színű a székletem, jobb bordaív alatt fájdogál, előrehajláskor néha "begörcsöl" (nem erősen), van, hogy nehezen egyenesedem ki.



2017. szept. 15. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Epe probléma lesz az oka.
2017. szept. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Epevezeték elzáródás, vagy máj betegség miatt nem termelődik epe. Ezért világos a széklet.


A jelek májbetegségre utalnak. Kórházi kivizsgálás!

2017. szept. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Így igaz,lehet részleges epevezeték elzáródás,pici kő lehet a vezetékben ez nehezíti az epeelfolyását,és görcsöket okoz. A vizeleted emelett nem sötétebb?
2017. szept. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mennyi tejet iszol? Az is kivilágosíthatja..

Egy kis diétát kéne tartanod a következő vizsgálatig,műtétet nem javasolt az orvos?

2017. szept. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Műtétet? De hát az UH-t végző dokinő nm mondta, hogy kövem lenen, vagy epevezeték elzáródásom. Direkt rákérdeztem, hogy lát-e valami kórosat, annyit mondott, nem, csak kissé nagyobb a májam. De nem mondta, hogy ezzel a lelettel azonnal rohanjak vissza a háziorvoshoz (amit persze azért megteszek majd)immár műtétre előjegyeztetni magamat. Ha látott volna valami kórosat (akár csak részleges epevezeték elzáródást), azt csak mondta volna, nem?


A tejtermékek amúgy nekem is eszembe jutottak, néha belakok belőlük.


A székletem amúgy nem minden egyes nap ilyen, hanem egyik nap igen, másik nap nem.

2017. szept. 16. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia én most estem át egy laparoszkópos epeműtéten,és az ultrahangon nekem se látták a köveket,szó szerint az van a papíromon,hogy "epehólyag kőmentes". Aztán mivel nem találták hogy mitől fájhat a hasam csináltak egy CT-t is és azon látták már hogy köves. A CT amúgy felül írja az ultrahangot,mert nagyobb rendű vizsgálat. Ha levegő van benned,az ultrahang már nem lát semmit. Orvoshoz mindenképpen menj. És csökkentsd a tejet és figyeld magad,hogy változik e. Jobbulást!
2017. szept. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kiderült azóta, kérdező, mi volt a baj?
2019. szept. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!