Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől függ, hogy tetszik-e...

Mitől függ, hogy tetszik-e egy adott zene, vagy sem?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy valamelyik zene tetszik, valamelyik meg nem egy adott embernek? Most zenei stílustól függetlenül kérdezem, hiszen nekem is van olyan, hogy akármilyen stílusból megtetszik egy szám.

Van ennek valamilyen tudományos háttere?



2019. okt. 9. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyéni preferencia, ami főleg gyerekkorban alakul ki. Én gyerekként például sok női előadót hallgattam (ilyen CDt vettek a szüleim - akkoriban még nem volt net, mp3 és a CD se volt olcsó mulatság), a mai napig jobban szeretem a női énekhangot.
2019. okt. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%

Részben genetikai, részben kulturális okai vannak.

Valamikor gyakran jártam barokk templomba, utána évekig nem. Nemrég újra voltam egyben, és feltűnt, hogy mennyire túlzsúfolt, pedig korábban tetszett.

2019. okt. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Attól is függ, hogy milyen érzéseket, emlékeket vált ki az emberből. Ha pl egy ártatlan járókelőt megvernek egy heavy-metal koncerten a részeg rockerek, akkor ő vélhetően nem szívesen fog hallgatni ilyen zenét. Vagy én pl nem szeretem a négereket, se a hangjukat, se a stílusukat, mozgásukat, semmit, így idegesít a Rap zene is.
2019. okt. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
A zene a legmélyebb szinten hat a lélekre, az érzelmekre stb. Egyszerűen csak van, akinek ez jön be, mert ez passzol neki, van, akinek más. Nincs ebben semmi gond addig, amíg nem próbál valaki ráerőltetni másokra valamit.
2019. okt. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudományos háttere csak annyiban van, hogy egyrészt az agy fogékony a ritmusokra, rendszerbe foglalt mintázatokra, szereti a logaritmikus (főleg a kromatikus) hangrendszert. Másrészt pszichológiai szempontból érzelmileg is hat ránk, amit megelőz a korábbi tapasztalat, gyerekkori kedvencek, buli emlékek, vagy alap hangulati beállítottság (vadabb vagy rezignáltabb személyiség), stb...

De "képletet" nem lehet rá adni, hogy egy embernek mi tetszik és mi nem. :)

2019. okt. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
A csecsemő már az anyaméhben veszi a külső zajokat. Így a későbbi zenei ízlést még az is befolyásolja, hogy anyu milyen zenéket szeretett hallgatni a terhesség alatt.
2019. okt. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy melyik halom zenei közhellyel pumpálták tele a fejedet, plusz az, hogy ugyanezeket mennyire jól leplezve sikerül újra és újra a fejedbe pumpálni. Persze ha elkezd a fejed vadászni ezekre, akkor már beláthatatlan, mi minden kezd tetszeni, pont a jó újdonság-ismerősség arány miatt.
2019. okt. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Attól, h jó e az illető hangja, vagy a szám más része jó

20/nő

2019. okt. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!