Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Akkor mi van, ha úgy érzem,...

Akkor mi van, ha úgy érzem, hogy hiányzok az emberiségnek?

Figyelt kérdés
Látom hogy fejlődik az emberiség, és szeretnék részt venni, a fejlődésében. De úgy globálisan. Ilyenkor mit kell tenni? Úgy érzem hogy hasznos tagja lennék, egy (már létező) csoportnak, akik a fejlődést szolgálják. Szinte minden téren lennének hasznos tanácsaim, fejlesztéseim, értékeléseim. Szerintetek mit tegyek? Hol kéne jelentkezzek?

2019. okt. 14. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Önkéntes munkára.
2019. okt. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Járjál egyetemre, műveld magad, szerezz szakmai tapasztalatpt.


Tanácsok, fejlesztések enélkül nincsenek, senkit nem érdekelnek. Ezermillió ötlet hever a fiókokban.


Vagy csinálj vállalkozást, törj politikai karrierre.

2019. okt. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Wadmalac ***** válasza:
87%

Végzem a képesítéseimnek, szakmai tapasztalatomnak megfelelő munkámat egy gépgyártó-hegesztő-forgácsoló cégnél, ahol közvetetten a jövő iparát építjük.


Én rendeltem netről egy SpaceX baseball sapkát.

Ezzel is támogatom a céget az űripari fejlesztésben.


Korábban én is hittem, hogy tele vagyok világmegváltó ötletekkel és tervekkel, de kinőttem (miután 2-3 szabadalomra érdemes ötletem megjelent a piacon, mielőtt én szabadalmaztattam volna).


Mindenki a maga kicsi részét teszi hozzá a nagyhoz.

Ha nem éppen a brazil erdőégetéseken dolgozol, akkor majd te is.

2019. okt. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Szinte minden téren lennének hasznos tanácsaim, fejlesztéseim"

Egyet írj le ide, és adunk tanácsot, hogy merre tovább.

2019. okt. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4, Gyanítom ez a múltkori kérdés folytatása. Sajnos ott sem kaptunk egyetlen konkrét példát sem... még csak konkrétabb téma formájában sem. Nem hogy megoldás, vázlat, üzleti terv stb....


Nekem is vannak szuperjó ötleteim, már 2006-ban megálmodtam az űrliftet, meg a PayPalt meg számtalan csodálatos utópisztikus városfejlesztési ötletem volt. Természetesen ez senkit nem érdekel, mivel mindenkinek van millió egy ilyen.


Aztán az ember rájön hogyan is működnek ezek a dolgok, pl a cégében 3 év alatt kifejleszt vért izzadva egy szabadalmat, ezer féle problémát megoldva vele kapcsolatban, és a vége az, hogy aláírsz egy papírt, hogy minden jog a cégé és royaltit se kapsz, csak ott leszel inventorként a listában.


Így megy ez általában, vagy csinálni kell egy saját céget, kb 5-10% túlélési eséllyel, hogy aztán még a családiházadat is elvegyék ha bebuksz :D

2019. okt. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ez így vicces:

"Szinte minden téren ... Hol kéne jelentkezzek"

Valószínűleg nem lesz olyan hely vagy intézmény, ahol egyszerre kíváncsiak lesznek a pelenka újrahasznosítási, energiatárolási, rakéta meghajtási, világbéke teremtő, klímaváltozás-megállító és államadósság-rendező megoldásaidra.

2019. okt. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Keresse fel kezelőorvosát vagy gyógyszerészét!
2019. okt. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

USA-ban (gondolom máshol is, de ott ismerem) van olyan munkakör, hogy szabadúszó problémamegoldó mérnök.

Magánvállalkozóként ilyet hívnak a cégek, ha egy műszaki probléma megoldásában elakadnak.

Jön a mérnök, felméri a problémát, bedob ötleteket a megoldásra, ha valamelyiket alkalmazzák és beválik, sikerdíjat kap.


Csak azt, hogy az embert így keressék, meg kell ám alapozni. Megfelelő szakképesítésekkel, tehetséggel és szép listával a már megoldott problémákról, portfolióként.

2019. okt. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!