Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerinted a pszichológia...

Szerinted a pszichológia tudomány?

Figyelt kérdés

Én pszichológus hallgató vagyok, de hónapról -hónapra, évről-évre egyre szkeptikusabb, hogy hova lyukadunk ki. Merthogy sehova. Történelem, statisztika, angol. Ennyit tanultunk eddig. Az eszközök, amik közül választani lehet, 80%-ban spiritualitást tartalmaznak, amit elvből elutasítok, mert nem szeretem a woodoo-t. A kognitív terápiáról meg mást sem olvasok, mint felszíni, átmeneti megoldás, gyengébb esetekre.


Akkor mi az igazság? Menthetetlenek vagyunk és a pszichológia nem tudomány, csak igyekeznek annak feltűntetni?



2019. okt. 20. 08:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
Főleg attól függ, hogy milyen mélységben használják, vagy foglalkozol vele. A " beszélgessünk erről" az nyilván lófsz, az öregasszonyok is beszélgetnek. De pl a GABA rendszer ingerület átvivő neurotranszmitterjeinek érzékenysége a hirtelen légköri változásokra (van ilyen), az már tudomány, biológia, biokémia.
2019. okt. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

A pszichológia egy empirikus tudomány. Az egy más kérdés, hogy hol tanulod és milyen szinten.

- "Az eszközök, amik közül választani lehet, 80%-ban spiritualitást tartalmaznak"

Tudnál írni pár példát?

2019. okt. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%
Jelenleg a tudományosságra nem létezik pontosabb definíció, mint hogy a tudományos társadalom annak fogadja el.
2019. okt. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Igen, tudomány.

Jelenleg még elég fiatal, ezért még nem túl kiforrott, és szegényes az eszköztára is.

Attól még tudomány, mert tudományos módszereket használ.

2019. okt. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

#3 vagyok, 0%-ot kaptam.

Gondolom akkor valaki tud olyan definíciót, amiben egyetért a teljes tudományos társadalom. Megtudhatnám?

Mert amikor én egyetemre jártam még így tanították, ahogy mondtam. Ha azóta van változás valaki világitson fel.

2019. okt. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

4-es leírta: "tudomány, mert tudományos módszereket használ"

[link]

(Respect.)

2019. okt. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Létezik, már nagyon régóta.

Mint említettem: tudomány az, amelyik 𝐜𝐬𝐚𝐤 tudományos módszereket használ.

2019. okt. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kicsit bővebben: a BIZONYÍTÁSHOZ, ellenőrzéshez használ tudományos módszereket.

Ahhoz, hogy rájöjjön dolgokra, nem kötelező a tudományos módszer.

2019. okt. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
És a tudományos módszernek létezik egzakt definíciója?
2019. okt. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%-os: te ugye funkcionális analfabéta vagy?
2019. okt. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!