Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek a NASA vagy a...

Szerintetek a NASA vagy a SpaceX fog először eljutni a marsra?

Figyelt kérdés
És melyik évben?
2019. nov. 17. 22:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A Neuralink program miatt én a SpaceX-re tippelnék, de NASA nélkül SpaceX sincs.
2020. ápr. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Wadmalac ***** válasza:

"NASA nélkül SpaceX sincs"


Hát azért a SpaceX űrprogramja olyan laza 90%-ban saját finanszírozású.

Most a holdprogramra a NASA megszavazott nekik egy adag pénzmagot, már volt eddig is támogatás a Crew Dragon miatt, de a komplett Falcon 9 fejlesztés, eddig a komplett Starship fejlesztés is NASA pénz nélkül ment.


Persze azért eléggé számít, hogy a NASA a cargo Dragonra meg műhold-fellövésre is bérelt már jó néhány Falcon fellövést.


De más téma a támogatás meg a bevétel a vevőktől.

2020. máj. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
12 - Itt a jogi kérdésekre gondoltam és az engedélyekre.
2020. máj. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Wadmalac ***** válasza:

"Itt a jogi kérdésekre gondoltam és az engedélyekre."

Na igen, ez részben inkább USA állami kérdés, meg FAA, mint NASA, de azért ha a NASA nyitja bele a bukszát, akkor azért van beleszólása.

2020. máj. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

12

A Falcon 9 szinte csak NASA pénzből lett fejlesztve a Dragon űrhajök szintén meg most a Starshipbe is beletolt egy kis pénzt a NASA.

2020. máj. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Wadmalac ***** válasza:

"A Falcon 9 szinte csak NASA pénzből lett fejlesztve"

Na ez azért kicsit sántít.

Az oké, hogy ha az az első Falcon nem repült volna sikeresen, a SpaceX csődbe is megy.

De közel sem ekkora volt a fejlesztési támogatás arány. Viszont jókora pénz ment a SpaceX-nek "fuvar-előrendelésre".

Tekinthetjük fejlesztési támogatásnak, de annyira volt az, mint amikor te leelőlegezel egy Model3-at.


A Dragon kapszulák már jóval nagyobb támogatást kaptak.

De pl. a Crew Dragon sokkal kevesebb NASA pénzt kapott eddig, mint a Boeing Starliner. A holdprogram három támogatott vége közül is a SpaceX kapta a legkevesebbet, pedig a hajó, amit terveznek, csomagtérbe tudná pakolni a másik két támogatott cég komplett leszállóegységét. :D


Majd meglátjuk mi lesz, ha 1 hét múlva sikeres a Demo2 misszió. Gondolom az fog adni egy nagy támogatási lökést. Meg persze rengeteg fuvarfoglalást. Mert a Szojuznál olcsóbb lesz.

2020. máj. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 LeonScottKennedy ***** válasza:
Hát arra most várnunk kell még szombatig. Basszus pedig annyira rákészültem Monsterrel meg popcornal erre rossz az idő és lefújják. Pedig órákkal előbb elkezdtem nézni a liveot, Elon hypeos interjúján a Tom Cruise filmről beszartam, micsoda anticlimax...
2020. máj. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Wadmalac ***** válasza:

Dettó. Hattól ültem ott lefújásig.

Krigli narancslé, pizza, hamutál.

Erre puff.


Mint frissen tanult szakszóval mondják: scrubbed.

Szerintem az én nézőpontomból f..ed.

2020. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!