Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Amikor alszotok es csend van,...

Amikor alszotok es csend van, ti is hallotok egy folyamatosan zugo hangot a fuletekben? Tobb lent

Figyelt kérdés
Kiskorom ota hallom a hangot nem nem alltam be meg semmi csak most igy elfiloztam vajon ez csak nalam van igy , olyan mintha valami bizonyos frekvenciaju hangot hallanek mintha sipolna valami de ezt csak akkor hallom ha teljes csond van a szobamba es ha rakoncentralok a hangra egyre erosebb , mikozbe ezt irom ugyanugy folyamat hallom , a csendnek ilyen lenne a hangja?hatterinfo nem ezzel kapcsolatban de voltam hallasvizsgalaton ahol mondta a no hogy olyan a hallasom mint a zeneszeknek akik vakon megmondja milyen billentyut nyomsz vagy tudja a tokom valamk ilyesmit mondott nemtudom ez szamit barmit is :D 18F

#alvás #hangok; fura #dolog; mint; a ;szar; anyu
2020. jan. 4. 04:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen vizsgálaton voltál, de a zenei hallás az teljesen más.

Amúgy igen, teljes csendben néha hallani egy folyamatos sípoló vagy zúgó hangot. Ez az ingermegvonás egyik következménye, nem probléma.

2020. jan. 4. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is hallom, de szerintem ez még a természetes szint. Mondjuk én nem igazán vagyok hozzászokva a teljes csendhez, mert mindig zenét hallgatva alszom el már úgy 8 éve.


23/F

2020. jan. 4. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Abszolut hallas, de annak ehhez nincs koze.
2020. jan. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Egész véletlenül nincsen laptop vagy telefon töltő vagy más bedugott elektromos készülék a szobában ahol alszol?

Mert ezek halk sípoló hangot adnak ki, amit normál nappali körülmények közt biztos nem hallasz, de este a síri csöndben már simán hallani lehet, ha elég jó a füled, és elég közel van a zajforrása.

Nálam pl. laptop töltő van egy méterre az ágyamtól, az esték 99 %-ában észre sem veszem, de ha igen, akkor muszáj kihúznom, mert onnantól csak annak a sípolására figyelek.

2020. jan. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Tinnitus enyhe fokozat. Majd ha már zajos környezetben is hallod ugyanezt, akkor lesz gáz.
2020. jan. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Valószínűleg az elektromos kütyük a megoldás, tévé, számítógép, laptop, stb. Ideális esetben éjszakára áramtalanítani kellene, csak ezt általában senki nem teszi meg. :)

A frekvencia miatt nem (ennyire) hallja mindenki, plusz napközben a többi zaj miatt nem is feltétlen figyelünk fel rá.

Illetve sokan rutinból kizárják a folyamatos monoton zajokat, ha nem figyelsz rá, nem tűnik fel.

2020. jan. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszi a gyors valaszokat , egyebkent ja , tolto, tv , gep van a szobaba , lehet ezeknek is eros koze lehet akkor a dologhoz
2020. jan. 4. 13:29
 8/9 anonim ***** válasza:
2020. jan. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as , regebben naponta kelltem arra hogy verzik az orrom es csak hosugarzo hangjara tudok elaludni 😅 kicsit igy nyomasztobb most hogy elolvastam a cikket
2020. jan. 7. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!