Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit láthattam az égen?

Szivárvány23 kérdése:

Mit láthattam az égen?

Figyelt kérdés
Tegnap este (2020.01.10)20:30 körül vezettem Pest felé az M6-oson Mohacsrol. Útközben valami nagy fényes pontra lettem figyelmes az égen, először azthittem h egy nagy csillag, de sokkal fényesebb volt annál. Aztán ahogy haladtunk az úton rájöttem h ez a valami zuhan a föld felé. Pár mp-ig latszodott és volt annyi idom h szoljak a mellettem ülő baratnomnek h “Ott valami le fog zuhanni” . Ezután kb. 2 mp-re el is tunt az a bizonyos valami. Rakerestem Google-n de nem hozott ki semmilyen találatot h jelentette volna valami az esetet. Valaki nem hallot errol valamit? Nem hagy nyugodni a kíváncsiság h mi lehetett az.

2020. jan. 11. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Műhold volt
2020. jan. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Barnabas333 ***** válasza:
Szerintem meg meteorit ami elégett. Ha műhold akkor az nem zuhan.
2020. jan. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TappancsMancs ***** válasza:

Lehet, hogy történt valami baleset és valami lezuhant, de a médiában sem jelenik meg minden baleset. Azért lehetséges, hogy majd hallunk róla.


Vagy előfordulhat, hogy valami ami nagyon fényes volt, de nem lezuhant, hanem elhagyta a látómezőt a horizont felé haladva. Ennyiből nehéz lenne pontosítani még tippszerűen is.

2020. jan. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Meteorit. Hogy lehet hogy felnott emberek ezt nem tudjak? Szatyorban nottel fel?
2020. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:
Elvileg lehetett volna meteorit is - illetve pontosabban meteor ami az égi jelenség, míg a meteorit az a már földön lévő kőzet - szóval akár lehetett volna meteor is, de annak azért van egy jól felismerhető sebessége. Az gyorsan áthúz az égen és elenyészik, na azt szerintem felismert volna a kérdező is.
2020. jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, pontosan hol, mert pl. Pest közelében láthattad a kb. Solymár fölött Ferihegynek forduló és ereszkedő repülők refletorját.
2020. jan. 12. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

Lehet, hogy a Starlink újabb 60 műholdjából valamelyik befuccsolt, vagy egyéb ahhoz tartozó űrszemét volt látható.

Az a szokványos meteoroknál lassabb, hosszabb látványos fényjelenséget kelthet.

2020. jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!