Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A pirosan és kéken fénylő...

A pirosan és kéken fénylő csillagoknaka hullámhosszát mi határozza meg?

Figyelt kérdés
Mindennel tisztában vagyok,csak azzal nem,hogy miből jön ki a hullámhossz mi sugározza??Keresetem de nem találtam magyarázatot,arra amit szeretnék

#csillag #Rövid-hosszú hullámhossz
2020. jan. 17. 18:12
 1/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A hőmérsékletük. Az eltérő hőmérsékletek, eltérő sugárzási hullámhossz csúcsokat hoznak létre. Ettől még sugároznak a csillagok egyéb tartományokban is, de az összetevők csúcsa máshova esik.


A Napuk színe így összességében fehérnek határozható meg, de amiért sárga tartományba sorolják, az azért van, mert a sárga tartományban a legerősebb a sugárzása, viszont nem sárga fényt ad ki. Csak mert ezt keverni szokták. Mintha az alapszíneket különböző mennyiségekben szerepeltetnénk, és nem csak csillagonként egy-egy színt.

2020. jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindössze a hőmérsékletüktől függ a hullámhossz magassága?Nem tudsz valami magyar oldalt ami ezt részeltesen leírja vagy elmagyarázza,hogyan jön létre hő által egy adott hullámhossz?
2020. jan. 17. 19:01
 3/7 TappancsMancs ***** válasza:
51%

Fu asztat nem tudok. De röviden annyi, hogy ahogy melegítenek valamit, abban az atomok egyre erősebben mozognak és így egyre nagyobb energiájú fényt bocsájtanak ki. Ilyen eset még egy acél melegítése is a futtatási színeivel.


Talán nézd meg itt, de nem tudom mit ír, ennél a címnél, hogy "2.1 A színképvonalak és színképsávok kvantumos elmélete"


Wiki: Csillagászati színképelemzés

[link]

2020. jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, megtaláltam :)
2020. jan. 17. 22:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg még a "színhőmérséklet" is idevágó kifejezés lehet.
2020. jan. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2020. jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

Csak csöndesen hozzátenném, nagyon nem mindegy, hogy a csillagok színét az űrben nézve, vagy a légkörünkön át érted.

Mert elég jelentős a különbség.

2020. jan. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!