Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi ennek az elméletnek a neve?

Mi ennek az elméletnek a neve?

Figyelt kérdés
Tehát amit nem látsz, nem biztos hogy az van ott. Például ha nem látod a szekrény belsejét, nem feltétlen a valóság van mögötte
2020. febr. 3. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Ostobaság
2020. febr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
2020. febr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Butaság.

Mert vagy tudod mérni - és akkor ott lesz - vagy nem lehet mérni, és akkor nem mindegy?

2020. febr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

A szolipszizmusnak valami alága lehet. Berkeley szubjektív idealizmusa is ilyesmit mond.

Csak az létezik, amit én az értelmemmel megteremtek.



Szóba került Schrödinger, nem kéne összekeverni a kérdésben szereplő témát a dolgok hullámfüggvény-állapotával és a megfigyelésre összeomló hullámfüggvénnyel.

Az nem filozófia, az a kvantumvilág fizikai ténye, hogy a szuperpozícióban (egyszerre több lehetséges állapotban) lévő dolgok a megfigyeléssel "omlanak" be a fix valósági állapotba.


És ez az olyan makroméretű dolgokra, mint a szekrény tartalma, az a bizonyos macsek stb. már nem igaz. A megfigyelés nem ember általi nézést jelent, hanem bármi információs kapcsolatot a nem szuperpozícióban lévő dolgokkal.

Az meg pl. a szekrény tartalma esetén biztosan fennáll.

2020. febr. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Én még nem láttam a seggem lyukát, de biztos vagyok benne, hogy ott van.
2020. febr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

#4

"Szóba került Schrödinger, nem kéne összekeverni a kérdésben szereplő témát a dolgok hullámfüggvény-állapotával és a megfigyelésre összeomló hullámfüggvénnyel."

Látszik nem értesz hozzá: nem tudod mi a hullámfüggvény, mert nem állapot hanem egy matematikai absztrakció. És megfigyelésre sem "omlik össze" (nem tudom ki tanítja ezt a badarságot...), mert a valóságban nem létezik, ez csak egy matematikai modell. Elárulom, a hullámfüggvény és komplex konjugáltjának szorzata bír csak fizikai tartalommal.


"Az nem filozófia, az a kvantumvilág fizikai ténye, hogy a szuperpozícióban (egyszerre több lehetséges állapotban) lévő dolgok a megfigyeléssel "omlanak" be a fix valósági állapotba."

Téves. A mikrorészecskék nem "egyszerre több lehetséges állapotban" léteznek (óriási hülyeség), hanem adott időpillanatban jól meghatározott fizikai értékeik vannak (hely, impulzus, ...). Csak a megfigyelő számára érhető el korlátozott információ róluk.

2020. febr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"hanem adott időpillanatban jól meghatározott fizikai értékeik vannak (hely, impulzus, ...)."

Nincsenek.

Pont ez a helyzet, hogy egyszerre vannak sok állapotban.

Tudom, hogy ez neked hihetetlen, de ettől még így van.


"Csak a megfigyelő számára érhető el korlátozott információ róluk."

Ha így lenne, a kvantumszámítógép semmivel se lenne gyorsabb a hagyományosnál.

2020. febr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#6 a magabiztosságnak ez a foka kizárólag annak adatik meg, aki nem tudja, miről beszél. Ekkora magabiztosságot annak idején Jánossy, Novobátszky vagy éppen Marx sem engedett meg magának. Ennél jobban tudták, miről beszélnek.
2020. febr. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ebből elég, ha a képeket megnézed:

[link]

2020. febr. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

#6:

Nem az első alkalom, amikor a kommented alapján kénytelen vagyok feltételezni, hogy nem ugyanabban az univerzumban élünk.

2020. febr. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!