Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Fehér zaj? Akkor most hogy is...

Fehér zaj? Akkor most hogy is működik ez?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudtam eldönteni, hogy melyik kategóriába is kéne tennem a kérdést, szóval ezért bocsi! :D

Tehát már korábban is hallottam erről a fehér vagy egyéb "színes" zajokról, ami végül is segít a mély alvásban, mert az állandó háttérzaj valamelyest elnyomja a hirtelen zajokat, amik amúgy felébresztenék az embert. Amit igazából nem értek, az az, hogy ha jól értelmezem, akkor elvileg az elalvásban nagyon nem kéne segítenie, ha alapból csend van. Viszont azt vettem észre, hogy ha este kicsit ledőlök lustálkodni, és megy a számítógépem, akkor pár perc alatt bealszok. Aztán mondjuk felkelek fél óra múlva, és kikapcsolom a gépet, hogy "akkor alszok tovább rendesen, és minek menjen", akkor meg vergődök, mert nem tudok elaludni.


Szóval a kérdésem az, hogy ennek a jelenségnek lehet köze a fent említett dologhoz, vagy csak egy egyéni hülyeség nálam? :D Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2020. febr. 6. 06:09
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#6 Mint mondtam, elég régen volt, szerintem akkor még Win 7-et használtam. És igen, eldugott vagy nem létező funkció alatt pont ezt értettem: App. Win 7-nél még nem volt beépített funkció a szabályos időzített leállásra. Azaz lehet, hogy pont fontos folyamat közben vágta volna le a gépet. App vagy parancs, az kb. mindegy. De ebbe most nem akarok belemenni.


#7 Ilyen esős esetleg enyhén mennydörgős(kiskorom óta imádom a záporokat XD) hangokra én is gondoltam, csak kéne hozzá egy vezeték nélküli füles, mert mindig attól félek, hogy ráfekszek a telefonra, vagy belegabalyodok a kábelbe, ilyesmi. De az ötlet jó.


#9 Nemigen tervezek ilyesmit venni, de megnézem majd. XD


#10 Ez is jól hangzik.


Köszi mindenkinek a választ! :)

2020. febr. 6. 14:47
 12/15 A nagy Levin ***** válasza:
Véleményem szerint a fehér zaj a monotónia miatt álmosít el. Ez lehet egy porszívó hangja, a busz motorhangja (hosszabb távon),vagy éppen a számítógép hűtőventillátorának hangja. Bár ez egyén és helyzettfűggő is, mert van pl. aki buszon egyáltalán nem tud aludni, vagy én mondjuk a porszívó hangjára délután elalszom, de este kilenckor inkább idegesítene.
2020. febr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A fehér zaj nem az evp
2020. márc. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
?
2020. márc. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nem hiszem. Az evp-t elvileg szabad füllel nem kellene hallanunk, ezért kötik mindig valamilyen paranormális aktivitáshoz, mert csak felvételeken tűnik ki. De én sem vagyok benne biztos, ez csak az én véleményem. :D
2020. márc. 24. 00:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!