Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van arra esély, hogy a Tejút...

Van arra esély, hogy a Tejút rendszerben vagyis a galaxisunkban létezik egy köztársaság vagy valami hasonló?

Figyelt kérdés
Létezhet a galaxisunkban egy birodalom, köztársaság vagy egy konföderáció? Olyan mint a Star Warsban vagy mint a Rick és Mortyban?

2020. febr. 10. 07:02
1 2
 11/19 EagleHUN ***** válasza:

Hogy az univerzumban van -e jelenleg ilyen arra elég jó esélyeket látok.


Hogy pont a mi galaxisunkban létezik -e ilyesmi? Hát annak már sokkal sokkal kisebb esélyt adnék.

A Tejút nem a túl nagy galaxis ám, inkább a kicsik közé sorolandó mint mondjuk közepes méretűnek.

Ha az emberiségen kívül van még benne legalább 2 intelligens élet az már nagyon nagy szerencse vagy épp szerencsétlenség lenne attól függően milyen a hozzáállásuk.


Továbbá a Star Wars (bár szeretem) de egy mese, egy fantasy jelentősebb tudományos alap nélkül.

Ha az csillagközi birodalmak és konföderációk közti viszonyok érdekelnek a régebbi Star Trek sorozatokat tudnám ajánlani. A szükséges mértékben tudományos igényességgel megalkotottak.

ST Új Nemzedék, ST Deep space 9, ST Voyager,

ST Enterprise (2001-2005)

2020. febr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%
Látom le lettem pontozva (ami önmagában nem érdekel), de ezek szerint sokan nincsenek itt tisztában azzal hogy mennyire fiatal az univerzum, és hogy miért nem esélyes máris egy nagy egész galaxisszerte kiterjedt többfajú társadalom. Vagy akár csak két különböző faj szövetsége.
2020. febr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
LeonScottKennedy én szerintem van valami abban amit írtál, de lehet, hogy a többieknek van igaza. Mindenkit felpontoztam. Köszönöm a választ!
2020. febr. 11. 14:25
 14/19 EagleHUN ***** válasza:

"ezek szerint sokan nincsenek itt tisztában azzal hogy mennyire fiatal az univerzum, és hogy miért nem esélyes máris egy nagy egész galaxisszerte kiterjedt többfajú társadalom."


Bár nem én pontoztalak le amit írsz az elég sok kérdőjelet vet fel.

- Mennyire fiatal az univerzum:

Miért van összehasonlítási alapunk? Ismerünk egy csomó idősebb és kevés fiatalabb univerzumot? Ja nem...

A naprendszer és a föld az univerzum teljes élettartamának kevesebb mint felében létezik.

A Földön rengetegszer közel lenullázódott az élet, de ez mindig csak egy új kezdet volt. Lehet hogy máshol nem kellett majdnem a nulláról előröl kezdeni, szerencsésebbek voltak hamarabb lett intelligens faj.


- Miért nem esélyes másik faj?

Az hogy nem találtunk még egyet se, nem azt jelenti hogy nincs is.

Tegyük fel hogy 1000 intelligens faj van a mi galaxisunkban.

És emellett 200 milliárd csillag bolygókkal.

Ez még mindig azt jelenti hogy 200 millió csillag bolygóit kell átvizsgálnunk hogy csak egyet megtaláljunk!!!

De ezt úgy is mondhatjuk hogy a 100 milliomodik szomszédunknál találhatunk 1 et.

Na ebből az 1000 fajból ezét nem lehet sok fajú birodalom sem.

Ennél jóval nagyobb számban kellene lenniük, csak a mi galaxisunkban millió számra a fajoknak.

De akkor meg már megtaláltuk volna egyiket másikat.


Itt megint arra futunk ki, nincs összehasonlítási alap és nincs róla statisztika...

2020. febr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem van más intelligens civilizáció is. Ritka az, hogy valamiből csak 1 db létezik, és semmilyen más hozzá fogható nincs. A legtöbb dologból egy csomó van. Nyilván mindenből volt egy első, pl első kerekes jármű, első emeletes ház, első repülni képes faj, stb, de általában lett ezekből második, harmadik, sokadik is. Lehet hogy pont mi vagyunk az első fejlett civilizáció, de nem valószínű.


Egy random frissen született halban felvetődhet, talán ő az egyetlen úszni képes élőlény? Egy autógumiban, hogy ő e az egyetlen guruló tárgy? Az emberiségben, hogy ő e az egyetlen intelligens civilizáció? De a válasz általában az, hogy nem. Szinte semmi sem egyedülálló a világon.

2020. febr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
#igen így van
2020. febr. 12. 06:54
 17/19 anonim válasza:
18%

Van valami mert a tudóskák rendesen titkolóznak,minden ami köthető lenne az idegen élethez azt egyből elvetik.


Például jól látható épületek vagy állatok a marson,még a saját tudósukat is megalázták hogy ő megbolondult stb.


Link: [link]

2020. febr. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
*#15igen így van
2020. febr. 12. 08:48
 19/19 Wadmalac ***** válasza:
100%

#17:

Khm...

Elég egyértelműen az az eset áll fen, hogy Mórickának mindenről AZ jut eszébe.


Ha nem rovarkutató lenne, hanem mondjuk tengerbiológus, akkor ezekbe a kövekbe mumifikálódott kalmárokat látna bele.


Attól még azok csak kövek.

2020. febr. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!