Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A ciánkapszula hogyan hat...

A ciánkapszula hogyan hat olyan gyorsan?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekelt a biológia és a történelem, és a második világháborúnál elég sokszor beleütköztem a ciánkapszulába, de fogalmam sincs, hogy hogy tud egy fél pillanat alatt hatni ÚGY, hogy még le sem nyelte az illető. Ez hogy lehetséges?
2010. júl. 24. 21:34
1 2 3
 1/27 ToXeN ***** válasza:
88%
Én úgy tudom, hogy amikor eltörik a kapszula már nem is tud magáról az ember, félelmetes, de én sem tudom hogyan hat olyan hamar!
2010. júl. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Megakadályozza a sejtek légzését.


"A hidrogén-cianid mérgező hatását a sejtlégzés károsításával fejti ki, mégpedig a citokróm-c mitokondriális enzim bénításával. Emiatt, habár a vér elegendő oxigént tartalmaz, a sejtek ezt képtelenek felhasználni (cytotoxikus hypoxia), a halál pár percen belül fulladás miatt áll be. Erősen ingerli a légzőközpontot (az oxigén-tenzió csökkenése által), így paradox módon a légzés a mérgezés elején még fokozódik is. A cianidok az oxigénhiányra legérzékenyebb szerveket támadják meg először, így a központi idegrendszert és a szívet."

[link]

2010. júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 <b>Chuck Norris</b> ***** válasza:
89%

[link]


itt egy érdekes cikk, olvasd el ha érdekel a téma.

2010. júl. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

A sejtlégzéses válaszolónak:

Köszönöm, de abban biztos vagyok, hogy nem percekig hatott, hanem abban a pillanatban ölte meg az embert. Ha az agy nem jut oxigénhez, még akkor is eszméleténél van az ember úgy 5 percig, de egy egy fél pillanat alatt halált okoz. Különös :/

2010. júl. 25. 06:39
 5/27 anonim ***** válasza:
96%

Ha az agy nem jut oxigénhez akkor az ember kb. 10 másodpercig van eszméleténél. Biztos láttál már akciófilmekben olyan részeket mikor valaki elkapja az áldozat nyakát, átkulcsolja a karjával és az áldozat nemsokára összeesik. Ez a technika pont ezt használja ki. Elszorítják a nyaki verőeret, emiatt az agy nem jut vérhez, azaz oxigénhez és elveszti az eszméletét.


Lehet, hogy a cián is így csinálja. Az eszméletvesztés gyorsan bekövetkezik, de a halál csak később jön. De mivel már úgy sem lehet segíteni a cián miatt elájult emberen, ezért elkönyvelik, hogy meghalt.

2010. júl. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
ez is igaz lehet :) De én másképp értettem. Az agy, ha nem kap oxigént, még sokáig eszméleténél van, de ha VÉRT nem kap, akkor lesz az, amit mondtál. Amiről én beszélek, ott pl. légüres térről van szó. Bár akkor a szervezetben minden tartalék vért az agynak szállít a test.
2010. júl. 25. 09:35
 7/27 anonim ***** válasza:
95%

Nem hiszem, hogy ha nem kapsz levegőt akkor még 5 percig fuldokolsz. Persze ha egy pillanat alatt eltűnne az oxigén a levegőből akkor még egy ideig eszméleténél lehet az ember, amíg az testben lévő összes vér át nem megy az agyon, de az bitos, hogy nem 5 perc, max fél perc. Az az 5 perc inkább arra vonatkozik, hogy az agy 5 percig nem kap oxigént akkor már nincs mit tenni, de ha 5 percen belül sikerül beindítani a légzést(például vízbefulásnál) akkor károsodás nélkül élhet tovább.


Találtam egy oldalt pár halálforma leírásáról:

[link]

2010. júl. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
84%
A sziv nyugalmi állapotban percenként 4-5 liter vért keringet. Stressz helyzetben ez akár 30 literre is nőhet. Ha nincs oxigén amit a tüdő a vérbe "rakhat" akkor hiába kering vér. Nyugalmi állapotban 1 perc alatt átmegy a vér az agyon, de egy ilyen helyzet jócskán megemelné a pulzus és még egy perc sem marad az eszméletvesztésig.
2010. júl. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
64%
(kimaradt) Azért egy perc, mert az embernek olyan 5 liter vére van
2010. júl. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Ok ez lehetséges, de a ciánkapszula nem fél percig hat... :S
2010. júl. 25. 10:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!