Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A sziv miért dobban egymás...

A sziv miért dobban egymás után kétszer gyorsan?

Figyelt kérdés

Az egyik dobbanás amikor az egyik kamrábol a nagyvérkörbe megy a vér, a másik meg a másik kamrábol a kisvérkörbe?


Vagy,

A két pitvarbol megy a vér a két kamrába? És az a két dobanás?


2011. máj. 9. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyik dobbanás (az erősebbik) az amikor a szinuszcsomó ingerületet kelt és a pitvar összehúzódik, és a vér a pitvarból a kamrába megy. A másik meg amikor a kamra húzódik össze, és onnan megy a vér a testbe és a tüdőbe.


De ha van vki aki tudja az leírhatná, mert engem is érdekel, és én csak tippeltem.

2011. máj. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha kétszer gyorsan dobban, az extraszisztole. A normális szívciklus során pitvar szisztole (összehúzódás), majd kamrai szisztole, és így pumpálja ki a vérkörökbe a vért (persze utána pitvari és kamrai diasztole van, vagyis ellazulás, ezzel "beszívja" a vért, és kezdődik előről). Ez a szokásos dup-lup hang, bár a szívhangokat a billentyűk okozzák. Ha két egymást követő gyors dobbanás van (dub-dub), az nem normális, extraszisztole (fiatal fiúkban gyakori, nyugalmi helyzetben képes összerántani a testet - ugrik tőle az ember egyet fektében).
2011. máj. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szoval akkor a két pitva egyszere huzodik össze, majd a két kamra is egyszere huzodik össze?
2011. máj. 11. 19:01
 4/4 anonim válasza:
Nem, az első dobbanás a vér kilökődése a nagy vérkörbe, a második az aorta billentyűjének visszacsapódása. Én így tudom. :)
2011. máj. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!