Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A sima, hagyományos zománc...

A sima, hagyományos zománc miért "tarka"?

Figyelt kérdés
De tényleg: miért van az, hogy még manapság is csak ezt a - nem túl esztétikus - fekete-fehér "fröcskölt" mintát lehet látni az esetek 90%-ában, kiváltképp az olcsóbb termékeken? És egyáltalán, honnan ez a színkombináció? Miért nem barna-sárga, például?

2020. márc. 14. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Olyan gondolsz, mint ami mondjuk a régi lábasok, bográcsok belső felületén van? Pl:

[link]

2020. márc. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt "márványozottnak" hívják, és szerintem nem része a zománcbevonatnak. A zománc egy vékony, üvegszerű, kemény átlátszó réteg, amit a felületre égetnek, és általában nem nagyon van neki mintája.

De nem vagyok szakértő, hátha valaki kijavít, ha rosszul írtam.


[link]

[link]

De ez is zománcozott, csak nem márványos:

[link]

2020. márc. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor pontosítok, hogy mindenkinek érthető legyen a kérdés:

Miért van az, hogy még manapság is csak szinte csak ezt a fekete-fehér (ún. "márványos") mintát lehet látni a zománcozott edényeken, kiváltképpen, ha olcsóbb termékek?


Így már lehet a kérdésre koncentrálni?

2020. márc. 15. 22:28
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
60%

Azért, mert ezt szokta meg a nép és jót tesz a marketingnek a retro-look.

Lehetne ezer színben nyomatni, csak minek. Gondolom színezésileg is ez a legolcsóbb.

2020. márc. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én is sok mindent gondolok (pl. hogy soha nem gondoltam volna, hogy ez ilyen nehéz lesz ez a kérdés...), de jó lenne, ha valaki olyan is hozzászólna aki tényleg tudja.


Hogy az emberek "ezt szokták meg" annak valami oka van. Azért szokták meg, mert ez volt/van. De miért ez?

2020. márc. 17. 16:28
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

A hagyományos fehér-fekete-szürke zománcokban nincs káros színezőanyag.

A régi színezettek kadmiumos színanyagot használtak, ami egészségre káros lehet.


Szóval ezeket a legegyszerűbb-legolcsóbb káros összetevő nélkül gyártani ma is.

De a tiszta fehér vagy fekete bevonaton minden hiba nagyon látszik. A márványos-szürkésen meg nem.

Akkor meg miért ne tennének rá egy lapáttal a marketingre a retro-look révén?

2020. márc. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na végre! Megy ez. :)


Köszönöm!

2020. márc. 19. 05:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!