Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez most színesztézia?

Ez most színesztézia?

Figyelt kérdés

Ma olvastam a színesztéziáról,ami egy ritka képesség, az olyanokat érinti akik a színekben látják a betűket? Eddig ennyit olvastam róla.


Én szavakhoz társítok színeket. Nem úgy látom, de én hozzá tudok társítani gondolatban,így könnyebben felevenítem a szót és amit meg kell jegyezni.


2020. márc. 28. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Például ha leírva látod, hogy kenyér, és azt mindig kéknek látod, akkor lehet benne valami.

Hogy te úgy jegyzel meg szavakat, hogy színekkel azonosítod, az nem az.

2020. márc. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Többet is máshogy látják. Én feketének látom, csak hozzá gondolok színeket ami illik hozzá.
2020. márc. 28. 12:55
 3/10 A kérdező kommentje:
Pl. Egykor a rendőr,mentő, tűzoltó segéd vonalát színekben jegyeztem meg. Hogy a 107 az az egész kék, 104 sárga, 105 piros segédhívás 112 zöld. Akkoriban a segéd vonalat nem láttam,de nekem zöld.
2020. márc. 28. 13:10
 4/10 TR75 ***** válasza:
73%
Igen, ez szinesztézia.
2020. márc. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TR75 ***** válasza:
73%
(rövid i-vel, mert nem a színekhez van köze)
2020. márc. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem, ez nem az, és le is írtam, hogy miért...
2020. márc. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"az olyanokat érinti akik a színekben látják a betűket"

Nem csak. Az érzékek keveredését jelenti, tehát egy érzékszerv ingere mellé az agyi feldolgozás után (tehát elvontabb dolgokra is) egy másik érzékszervi érzet kapcsolódik önkéntelenül (nem azért, mert te úgy akarod). Például hangokhoz is kapcsolódhatnak szagok (pl. a vonatsíp mindig almás pite illatú), vagy számokhoz (ami elég elvont dolog, nem kell látni is) társulhatnak színek, stb.

2020. márc. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, amit te írsz, az "asszociáció".
2020. márc. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TR75 ***** válasza:
Na igen, az kérdés, hogy csak hozzá tudod társítani, vagy automatikusan érzed is a színeket.
2020. márc. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak hogy világosabb legyen: nem "színesztézia", a szóban nincs benne a "szín". A szinesztézia görög eredetű kifejezés.
2020. márc. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!