Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az a szinesztézia?

Mi az a szinesztézia?

Figyelt kérdés

mármint ez egy betegség? rossz,ha valaki ilyen szinesztéziás?


olvastam róla neten,és eléggé úgy tűnik,én is az vagyok


13l


2011. nov. 22. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:

irodalom... érzékek keveredése

lehet betegségben is van ilyen nem tom

2011. nov. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jó,azt tudom,micsoda,de úgy értettem,hogy ez most ilyen betegségnek számít,mint mittudomén,pl az anorexia?
2011. nov. 22. 17:39
 3/9 anonim válasza:
95%
Szinesztézia-a szóképekben összekeveredik két vagy több érzékszervi észlelés.Ez nem egy betegség.Ady használta ezt a "stílust" A grófi szérün c. versében.13/L
2011. nov. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Legfeljebb szélsőséges formájában betegség, nekem is van, én többek közt a formákhoz társítok színeket.

Pl nálam a 4-es szám világospiros/rózsaszín, az 5-ös mélypiros, a 2-nek peding optikai színnel leírhatatlan, barnához és feketéhez hasonló ódon hangulatú színe van.

De a többi se egyszerűen csak szín, egyben olyan mint egy érzés, hangulat.

2011. nov. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Probald ki az LSD-t es megtudod, hogy mi az a szinesztezia. :-D

A tool egyuttes enekese es zeneszerzoje is ebben "szenvedett", allitolag latta a hangokat. Ennek megfeleloen meglehetosen egyedi szamokat allitott elo.

2011. nov. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miből tűnik úgy, hogy az vagy?
2011. nov. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi az értelmes válaszokat :)


amúgy abból gondoltam,hogy a számokat én is így képzelem el,nálam az 1 kék,2 zöld vagy narancssárga,3 piros,4 kék,5 az mindig zöld,6 barna,7 szürkés-kékes-lilás...szóval ilyen fura szín,a 8 lila...és stbstbstb

meg szoktam ilyeneken gondolkodni,hogy a számok milyen neműek


pl az 1:fiú,2:lány,3:lány,4:lány,5:fiú,6:fiú,7:lány,8:fiú,9:lány,10:hermafrodita,11 férfi és így tovább


mondjuk ez az utolsó szerintem csak pusztán hülyeség,de vannak még ilyen dolgaim

2011. nov. 23. 15:53
 8/9 anonim válasza:
Ez utóbbi nem rossz. :)
2011. dec. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 deus111 válasza:
Google a barátunk!
2011. dec. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!