Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi készül az olvadt üvegből?

Mi készül az olvadt üvegből?

Figyelt kérdés
Egy keresztrejtvényben csak ennyi van írva hogy ez készül az olvadt üvegből és wikipédián csak az üveggyártás van leírva

#üveg #olvadás #mi készül belőle
2020. ápr. 1. 13:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hány betű?

Palack, ablak, üvegzsiráf, lencse, dísztál, divatékszer, gyöngy, golyó, stb.

(:D)

2020. ápr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 dellfil ***** válasza:

Csak néhány nagyon hétköznapi dolog. Jó pár százezer fajta, és sok milliárdféle dolog. A rejtvénykérdés egy "nesze semmi, fogd meg jól...".

Tehát néhány betűt nem ártana ismerni a megfejtendő szóból, hogy némiképp szűkítsük a kört. :)

Mert ablaküvegen kezdve, a palackok millióféleségén folytatva, az öntöttüveg hamutartón keresztül, a vitrindísz üvegtigrisen át, a - bizonyos - kondenzátorok kivezetésszigetelésén keresztül, folytatva a merevlemezek (nagy részének) anyagával, az ég egy adta világon minden emberi szir-szar... :D

No, mondj néhány meglévő betűt! Akkor tán... :DD


dellfil

2020. ápr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
10 betű és kémiához kapcsolódik
2020. ápr. 1. 14:19
 4/18 A kérdező kommentje:
A 7. betű A
2020. ápr. 1. 14:20
 5/18 dellfil ***** válasza:

Kávéspohár. Az öntött, és "edzett" üveg. Volt, mert már nem látom sehol sem az üzletekben. :)

Hamutál. Ez lehet "rejtvényszó". Vagy egészen más. (?)


dellfil

2020. ápr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 dellfil ***** válasza:

Ja, bocs, nem láttam a kommentjeidet.


dellfil

2020. ápr. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A full rejtvény az gipszkarton és azért a 7. betűje A
2020. ápr. 1. 14:27
 8/18 dellfil ***** válasza:
67%

"Egy keresztrejtvényben csak ennyi van írva hogy ez készül az olvadt üvegből..."

Akkor honnan veszed, hogy a kémiához kapcsolódik? Bocs, de az az érzésem, hogy valamiért elhallgatsz valami fontosat. :) Vagy nem? Nem csak "vizsgáztatni" akarod a válaszolókat? Hm? :D


dellfil

2020. ápr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Sutty, ez kifogott rajtam.

A retorta 7. betűje a, de rövid.

A gömblombik 10 betű, de nincs benne a.

2020. ápr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 dellfil ***** válasza:

Egyre cifrább... Mi az, hogy a "full rejtvény a gipszkarton"? Ez a "megfejtés"? Ugye ez nem a "Mi készül az olvadt üvegből?" meghatározás "megfejtése"? Mert egyrészt a gipszkarton nem olvadt üvegből készül, másrészt nem 10 betű, hanem 11. :)

Na, mindegy, én ehhez hülye vagyok... Bocs a hosszas alkalmatlankodás miatt.


dellfil

2020. ápr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!