Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Természetes nyugtatószer amit...

Természetes nyugtatószer amit az emberi test választ ki? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés
Amikor rettentő ideges az ember és legszívesebben összehajtana valaki percebe, az rövid idő kb 5 perc után úgy érzi mint akit fejbe vertek egy kalapáccsal. A düh teljesen elszáll és tiszta tompa lesz az ember. Ez mitől van? Valami kémiai anyag vagy pontosan mi áll ennek a hátterében?
2010. júl. 27. 08:25
 1/6 anonim válasza:
hát vannak természetes fájdalmat is csillapító és hangulatjavító ópioidok ez az endorfin lehet hogy nyugtató hatása is van de tudtommal ez mondjuk érvágásnál vagy fájdalomnál szabadul fel. te ilyen szerencsés vagy hogy könnyen megnyugszol. nincs ezzel baj nem öl meg az ideg.:)
2010. júl. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) igen hirtelen haragú vagyok de ugyan ilyen gyorsan le is nyugszom.
2010. júl. 27. 14:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Laikus vagyok de olvastam: Az endorfin egy morfiumhoz hasonló anyag, a szervezet állítja elő, ártalmatlan viszont a hatása csak rövid ideig hat. Több módszerrel is elő lehet csalni pl hnagy fizikai megterhelésnél egy idő után elkezd termelődni és nem érzed a fáradságot. Boldogság hormonnak is szokták hívni...
2010. júl. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ööö, és a szex? :D
2010. júl. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen létezik, a neve: noradrenalin.
2010. júl. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szex az elég nagy fizikai megterhelés:D

A vérnyomásod az egekben, a szíved kalapál, gyorsan veszed a levegőt, izzadsz... huh na kedvem támadt hozzá:D:D

2010. júl. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!