Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Zombi-apokalipszis? Elképzelhe...

Zombi-apokalipszis? Elképzelhetőnek tartod?

Figyelt kérdés

Ti elképzelhetőnek tartjátok,hogy léteznek olyan vírusok,vagy folynak olyan vírusokkal kutatások-amiről persze az egyszerű ember nem tud-amitől akár élőhalottá változhat az ember?

Légyszi hagyjuk a ,,de hülye kérdés" kaliberű válaszokat! Szerintem komolyan el lehet gondolkodni ezen a témán,főleg ha azt nézzük,hogy láttak már napvilágot olyan cikkek,amelyek szerint az AIDS,ebola, stb. is tudományosan- pl. hadsereg által-előállított vírusok...


2010. júl. 28. 01:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Resident evil féle zombik/élőhalottak..?

Azért az így erős..De mondjuk ott a veszettség,de ha lelövik "nem kell fel" többet.

2010. júl. 28. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

"Ti elképzelhetőnek tartjátok,hogy léteznek olyan vírusok,vagy folynak olyan vírusokkal kutatások-amiről persze az egyszerű ember nem tud-amitől akár élőhalottá változhat az ember?"


Nem elképzelhetőnek tartom, hanem tudom, hogy vannak ilyenek. Na persze mesterségesen nem gyártanak ilyen vírusokat (mi a fenének?), de régen (1920-as évek) volt olyan agyvelőgyulladás-járvány, ami után az emberek ún. Economo-betegségben szenvedtek, félálomszerű állapotban, mozdulatlanul ültek vagy feküdtek akár éveken át is. Vö. Oliver Sacks: Ébredések. Persze egy ilyen "félholt" ember nem használható fel semmire, nem teljesít parancsokat.


De bármilyen agyvelő- vagy agyhártyagyulladás szövődménye lehet olyan agykárosodás, ami után az ember súlyos fogyatékosságokkal küszködik, igaz, túl élénk vagy veszélyes nem lesz...


A zombi fogalma Haitiról származik, a vudu (vodun) vallás fogalma. A zombi tkp. egy lélek (most nagyon leegyszerűsítve), amit általában üvegbe zárnak. Arra, hogy kiássanak egy hullát és felélesztve rabszolgának használják, nincs bizonyíték és tudományosan nem is lehet elképzelni. Mindazonáltal Haitin szívós legenda az, hogy a varázslók képesek embereket olyan módon megmérgezni (nadragulyával és hal-méreggel), hogy utána agykárosodott, önálló akarat nélküli rabszolgaként dolgoztathatók. Ez nincsen minden kétséget kizáróan bizonyítva.


Biztos ami biztos, a Haiti-i büntetőtörvénykönyv tiltja és a gyilkossági kísérlethez sorolja a zombikészítést (246. cikk):


[link]


A tömeges zombisodás természetesen kizárt.

2010. júl. 28. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Miért ne?

Ha egy vírus egyszerre okoz demenciát és agresszivitást, mindemellett gyorsan és agresszíven terjed, elképzelhető lehet egy "zombi-apokalipszis".

De viszont azok a zombik egymást is bántanák és nem lennének ellenállóbbak a sérülésekkel szemben, mint egy átlagos, egészséges ember.

Plusz viszonylag gyors lefolyású lenne. Ha egy ember annyira elbutul, hogy egy másikat próbáljon megölni, akkor valószínűleg nem fogja tudni használni pl. a csapokat, kilincseket és három nap víz nélkül már halálos.

2010. júl. 28. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, talán elképzelhető, de hogy nem lenne akkora gond belőle, mint a resident evilben az is biztos.:)


Én ott azt bírtam, hogy több évig kibírják a zombik, de mégis mitől? A valóságban sztem 1 hét alatt éhen halnának, aztán kész:) maximum megennék egymást, de egy fél- egy évnél nem igen tartana tovább:D

2010. júl. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Zombi-apokalipszis MOST! XD

Én zombinak hívom az apatikus, figyelmetlen, önző, gondolattalan embereket, akik nem tudják pl. h gyalogos közlekedésben is jobbkéz szabály van. Na és Budapest lakosságának minimum 3/4-e ilyen... Szállj át naponta 2X 2 metróról 3-asra, és megérted mire gondolok. Simán legyilkolnak, ha egy pillanatra elgondolkozol. XP

Amúgy az előzőekkel is egyetértek. :9

2010. júl. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen,de ezek a zombik nem lesznek olyanok hogy lelövöd a karját de még megy,ugyanúgy meghalhatnak majd mint egy ember.És hamar meg is halnak víz nélkül,mert inni biztos nem lesznek képesek,szóval 4 napig tartana kb:D
2010. júl. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Ha zombik alatt a Resident Evilféle zombikat érted, akkor ilyen nem lehetséges. Ami meghalt, az nem fog elkezdeni az utcán járkálni, és emberekre vadászni.


Ha zombik alatt a 28-nappal később-féle zombikat érted, az már elképzelhető, de szerintem még mindig nem reális.

2010. júl. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Érdekes,hogy egy eddig mindenki egyet értett abban,hogy lehetséges...és az is,hogy abban is egyeznek a vélemények,hogy egyikőtök szerint sem tartana sokáig.
2010. júl. 28. 10:54
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez lenne akkor megkeresném és megd*gnám Milla Jovovichot.
2010. júl. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ne feledd,hogy járt az Extinciton-ben az az őrült túlélő,aki hasonlóval próbálkozott:P
2010. júl. 28. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!