Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Normális a jelenlegi időjárás?

Normális a jelenlegi időjárás?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy az április meglehetősen egyhangú, napos-száraz idővel telt, sehol kiadósabb csapadék, az átlagosnál jóval melegebb.
2020. ápr. 30. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Igen.
2020. ápr. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok szempontból extrém, sivatagias jellegű áprilisunk volt. Csapadék a hónap legvégét leszámítva semmi, hasonlóan száraz április a mérések kezdete óta csak háromszor volt (1939-ben, 1946-ban és 2007-ben). Zavartalan napsütés heteken át (Bp összesen több, mint 350 óra napsütéssel fog zárni, összehasonlításképp: júliusi átlag is csak 280 óra, az eddigi áprilisi rekord pedig 304 óra). A hőmérséklet összességében nem tért el az átlagtól, viszont az igen száraz levegő miatt hatalmas napi hőingások voltak jellemzőek, hajnalban többször rekord közeli vagy rekordot döntő fagyokkal, délután meleg idővel (pl. Zabarban 9-én a hajnali -6 °C-ról délután 23 °C-ra melegedett a levegő).
2020. ápr. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

# 2 Köszönöm a rengeteg infót, érdekesnek találtam. Mifelénk (Vác, és környéke) utoljára jelentősebb csapadék március 5 környékén volt. Ha jól emlékszem áprilisban egyetlen egyszer hullott pár csepp, ami gyakorlatilag meg sem látszott még a betonon sem, nemhogy a kertben.

Jól emlékszem, hogy 2007 nyara elég forró volt, nyár elején, vagy késő tavasszal elég sok csapadékkal?

Ami az áprilisi hőmérsékletet illeti, nekem nem rémlik, hogy évekkel ezelőtt, úgy 10-15 évvel ezelőtt jellemzőek lettek volna a 25-26 fokok már egészen április elejétől. A nap iszonyatosan éget már most, de egyébként lehet, hogy a magasabb páratartalom miatt más a hőérzete is az embernek. Az elmúlt egy hétben például nekem állandóan olyan melegem volt, mint nyáron szokott lenni.

2020. ápr. 30. 19:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként én személy szerint a bőrömön nem éreztem a szokásosnál sokkal melegebbnek ezt a hónapot. A reggelek, délelőttök sokszor elég hűvösek voltak, és napnyugtakor is gyorsan hűlt a száraz levegő, hozzá gyakran fújt a szél is, és azért volt részünk néhány markáns hidegfrontban (sajnos csapadék nélkül). A közelmúltból is rémlenek az ideinél jóval nyáriasabb hangulatú áprilisok. Egyébként a Nap - ha nem takarja felhő - az évnek ebben a szakában már igen erősen süt, bármilyen is legyen a levegő hőmérséklete (bő másfél hónap múlva napforduló).
2020. máj. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
persze semmi gond nincs
2021. aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!