Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan ill. átlag mennyi idő...

Hogyan ill. átlag mennyi idő alatt lehet ráállítani az agyat a Celsiusról a Fahrenheitre? (Pl. annak, aki Amerikába költözött.)

Figyelt kérdés

Én ezt most, mind egyszerű érdeklődő ember kérdem elméleti szinten. Hiszen nekem (a legtöbb európai emberhez hasonlóan) annyira ráállt az agyam a Celsiusra, hogy már kapásból tudom, hogy a 0 °C az hideget, a 15 °C az enyhén hideget, a 25 °C viszonylag meleget a 45 °C pedig rendkívül meleget jelent.


De ha mondjuk átmegyek Amerikába és egyből hasonló értékekkel találkozom Fahrenheitben, akkor mondjuk furcsa lesz, hogy a 0 fok az valójában -17 a 45 fok az meg mindössze 7 °C. De az is furcsa lesz, hogy amikor a 100 fokos értékkel találkozom, akkor egyből a víz forráspontjára asszociálok, holott az csak a 38 °C-os nagyon meleg időt jelöli.


Állítólag az ember ha idegen nyelvű környezetbe kerül, akkor jobb esetben fél év, rosszabb esetben min. 1 év alatt tanulja meg a nyelvet.


Viszont mi a helyzet a mértékegységekkel? Hogy, ill. mennyi idő alatt állhat rá az agya az embernek az olyan mértékegységekre, mint a Fahrenheit vagy a mérföld (esetleg a yard) holott azelőtt csupán Celsiusban és km-ben gondolkodott, mivel gyerekkorától is így tanították?


2020. jún. 4. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínüleg egy-két hónap alatt át tudsz állni, ha folyamatosan abban a "fokrendszerben" élsz.
2020. jún. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem olyan nagy falat az emberi agynak. Innentől a 80 fok, az kellemes nyári idő, és kész, a 10 fok lehűlés pedig nem drasztikus. Tudsz mihez fixen viszonyítani. Ha már számok, nekem sokkal nehezebb feldolgozni, hogy más a pénznem és más a dolgok értéke. Hiába számolom át, hogy mennyi lenne forintban egy kiló kenyér vagy krumpli, vagy mennyiért vágja a fodrász a hajamat, mert ezek egymáshoz viszonyítva teljesen más értékűek, mint itthon.
2020. jún. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2/2

"Ha már számok, nekem sokkal nehezebb feldolgozni, hogy más a pénznem és más a dolgok értéke. Hiába számolom át, hogy mennyi lenne forintban egy kiló kenyér vagy krumpli, vagy mennyiért vágja a fodrász a hajamat, mert ezek egymáshoz viszonyítva teljesen más értékűek, mint itthon."


Ez érdekes, mert én folyamatosan követem a forint ill. a dollár inflációs értékének árváltozásainak különbségeit, ezért ez számomra pl. nem okozna nehézséget. Továbbá figyelem az amerikai élelmiszerpiac árakat is már jópár év óta - csak úgy kedvtelésből:

[link]


Ezért szerintem nálam - amennyiben én kijutnék az Egyesült Államokba - könnyebben menne a nyelvre és a helyi valutára lévő átállás, mint pl. a helyi mértékegységekre történő átváltás. (Pl. ha azt látnám a hírekben hogy a "mai napon átlag 35 °F lesz a hőmérséklet", akkor én már ösztönösen a nyári kánikulára asszociálnék.)

2020. jún. 4. 12:38
 4/4 anonim ***** válasza:

"én már ösztönösen a nyári kánikulára asszociálnék"

Igen, először mindenki, de csak idő kérdése.

2020. jún. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!