Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen képletek vannak, amik...

Milyen képletek vannak, amik a való életben is felhasználhatók? Amikből "össze lehet rakni" életeseményeket, amikkel "alakítható" a világ.

Figyelt kérdés

Olvastam itt korábban egy kérdést, de nem találtam meg, pedig több módon is rákerestem. Ha valaki azt megtalálja, a linkért is nagyon hálás lennék.


De egyébként amikre gondolok:


Az alapműveletektől kezdve az utánajárást, komolyabb szellemi munkát igényelő dolgokig mindennek örülnék! Minden segítő választ felpontozok ezer örömmel!



2020. jún. 22. 12:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Pontatlanul fogalmaztam: Tehát olvastam pontosan erről egy kérdést, de nem találtam.
2020. jún. 22. 12:30
 2/9 anonim ***** válasza:
mi a kérdés?
2020. jún. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen szinten szeretnéd érteni vagy megjósolni a dolgokat.

Pl. egy érme hogyan eshet le? Milyen esélyek vannak?

...

...

...és, ha az élére esik?

2020. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem arra gondoltam, bocsánat a pontatlanságért.


Pl az e=mc2 meg ilyenek. Amik valamilyen úton-módon használhatók a valóságban is.

2020. jún. 22. 16:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindegyik használható, csak kérdés, hogy egy adott esetben melyiket érdemes.

Ezért hoztam az érmés példát. Ki lehet számolni az élre esés valószínűségét is, és ha ettől függ az életed, akkor fontos is.

2020. jún. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nehéz kérdés. Pl. egy GPS helymeghatározás során a GPS készüléked egészen magas szintű matematikai műveletek egész sorát végzi el a mp. tört része alatt. Ugyanígy pl. egy építkezésnél, egy lakás felújításnál a pitagorasz tételre és a pitagoraszi számhármasokra biztosan szükséged lesz. Ha globálisabbannézzük akkor amit már írtál az E=m*c*c illetve a Maxwell egyenletek, az entrópia egyenletei nagyon meghatározóak. De így átfogóan nehéz megmondani. Nagyon sok minden teljesen beépül a mindennapokba.
2020. jún. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég okos vagy rengeteg hasznát láthatod az iskolában tanult képleteknek.

Pl. ha a kertedben van egy jó magas fa, de ki kell vágni valami miatt, és csak a házad irányába lehet dönteni, fontos lenne tudni a magasságát, ugye. Mert azt meg tudod mérni milyen messze van a háztól, de a magasságat megmérni nemigen tudod. Ebben az esetben jó, ha van otthon egy szögmérőd és tudod mi a tangens. Decazt is a síkidomok területét megadó képletek hasznalatával tudod kiszámolni, hogy mennyi festéket kell venned, ha ki akarod festeni a lakást. Számos ilyen van.

2020. jún. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a "való élet" alatt a hétköznapi ember életét érted, akkor az e=mc^2 az egyik legkevésbé használható képlet. A modern fizika pár specifikus ágán kívül mindenki remekül megvan enélkül a képlet nélkül. Úgyhogy a példa nem igazán segít elmagyarázni a kérdést.
2020. jún. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a kétköznapi életet nézed:

mondjuk az arányosságnál használt a/b= c/d vagy ab=cd

a koo-geo-ból használt egyenes egyenlete

mérteni sor n. tag kiszámítása, esetleg annuitás

területszámítás, mondjuk téglalapnak, vagy felszín...

2020. jún. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!