Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van rá esèly,hogy a jövőben...

Van rá esèly,hogy a jövőben robotok vágják majd a hajunkat?

Figyelt kérdés
Belennènek programozva különböző hajtípusokra. Van rá esély? Ezzel elvéve a munkát a rendes fodrászoktól?

2020. júl. 22. 11:44
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nagyon sokára
38 szavazat
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen ,de mai technikai szinten iszonyat bonyolult lenne.

A haj helyzetének bemérése, lévén egy randomban mozgó vékony szálkupac, eléggé problémás.

A másik meg, hogy oké, hogy szabványfrizura, de a hozzá tartozó fej nem szabvány, biztosan kellenek apróbb esztétikai célú módosítások, hogy passzoljon is a viselőjéhez, arcformához stb.

Ez eléggé kreatív szobrászat inkább, mint méretezhető munkaművelet.


Nem tartom kizártnak, hogy pl. amit én alkalmazok, birkanyíróval szabványhosszra, az kiváltható gépesítve, de egy igazi "hajköltemény" sosem lesz gépi.

Az emberi kreativitás, szépérzék szoftverbe foglalása elég kérdéses.

2020. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Youtube kering most egy ilyen videó amiben a srác épített egyet. Keressetek rá, én magam nem néztem meg.
2020. júl. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

*youtube-on.


[link]

2020. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 EagleHUN ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen a dolog.

De ahogy Wad mondja az igazán bonyolult frizurákat semmiképpen csak az egyszerűbbeket lehet majd így megvalósítani.


De nézzük egy másik oldalát is meg.

Én évek óta magamnak nyírom. Vásároltam egy jó kis hajnyírót és tök jól meg lehet vele csinálni. Beállítom egy adott méretre és körbetolom. (Na jó az asszony rá szokott igazítani a széleknél pajesznál nyakszirtnél kontúrt borotvál hogy nézzen is ki valahogy.)

Bőven meg is térült már az ára a nyírónak.


De ha egy dolog ilyen egyszerű ugyan minek gépesíteni?

A bonyolult (hajköltemény) részét meg ugye írtuk nem sok esély van a megvalósításra.


Így nagyon szűk lenne az a sáv ahol egy ilyen robot gép sikeresen és profitabilisan üzemelhetne.

Érdekességként biztos megcsinálják, ahogy #3 már egy ilyen kísérletről közzétett videót is linkelt.

Szóval ha csak az a kérdés hogy van -e rá esély. Persze meg is csinálják lehet nem is olyan sokára.


Ha az is kérdés lenne elterjed -e globálisan és hozhat -e hasznot akkor viszont az lenne a válasz hogy nem.


Vagyis az alkérdésre a válasz az hogy nem, nem fogja elvenni a munkát a fodrászoktól. Jószerivel semmikor sem. (Ha olyan egyszerű lenne a dolog akkor már az olcsó hajnyírók is elvették volna a munkát tőlük.)

2020. júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is robotokat tervezek én szabályozom a robot birtoklást. Vagyis 1 embernek 1 robotja lehet így nem venné el az emberek megélhetőségét. És egy robotot egy munkabérért lehetne bérbe adni.
2020. aug. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 EagleHUN ***** válasza:
#5 ne viccelj már. Nagy cégek idehaza is fogják megvesznek egy robotokból álló rendszert. És ezzel ki is helyettesített egy csomó munkaerőt akik után nem kell egy csomó mindent befizetnie, munkabért meg pláne nem kell adnia érte mivel az övé. Kell egy ember vagy cégen belül vagy egy szerződésben aki mindezt az új rendszert karban és fent tudja tartani. Ahol dolgozom is így előre menekül a cég, egy bizonyos pozícióra nem tudott elég embert felvenni, így ott most helyettesítik ki az emberi munkaerőt. Csak ezért nem fognak kirúgni senkit mert olyan pozíciókra kerülnek az eddigi embereik amit nem lehet robotizálni. Eddig is csak úgy mellékesen csinálták ezek a dolgozók meg gyakorlatilag lótifutiban amit most már robotok fognak végezni...így teher mentesítették őket és a valós melójukra koncentrálhatnak.
2020. aug. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!