Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki egyik pillanatról a másikra személyiségváltozáson menjen keresztül?

Figyelt kérdés

Az én esetem sztem nagyon egyedi. Talán picit hosszú lesz, de megosztom veletek és várom a véleményeket.

Tehát általánosban az az átlag diák voltam, nem a legjobb, de így is a jó tanulók közzé tartoztam. Közép iskola harmadik osztályáig semmi nem érdekelt, csak a barátom, a bulik a barátnők, a csavargás. Rengeteget lógtam, sőt az volt a ritka, ha bementem órára. Aztán negyedikben valami megváltozott. Elkezdtem tanulni és a matekot kivéve mindenből 5ösre érettségiztem. Persze előtte még beadtam a jelentkezést fősulira, amit soha az életben nem gondoltam volna. Fel is vettek. Túl vagyok az első éven. De nem is ez a legnagyobb változás, erre még mondhatni, hogy megjött az eszem. De teljesen kifordultam önmagamból. Nem érdekel sem a buli, sem a barátok, és a párom sem (úgy gondolom ideje szakítani habár 5 év sok idő) és csak a könyveknek élek. Rengeteget tanulók, nyomom az angolt ezerrel, olvasok minden nap. Én aki a még a kötelezőket sem olvastam el, napi szinten 15-16 órát olvasok, falom a regényeket. Semmi nem érdekel csak az, hogy egyedül legyek elzárva a külvilágtól, olvassam a jobbnál jobb regényeket. Emellett építem a karrierem. Ami még engem is meglep, hogy írok nagyon nagyon sokat írok. Az írással sosem volt bajom, mindig is jól ment, de most a második regényem készült el. Jobb a szoba magányában ülni és olvasni vagy írni. Ez az életem értelme. Nincs semmi más ami nagyobb örömmel tölt. el. Teljesen bele vagyok bolondulva az irodalomba. Alig várom, hogy a két évem lemenjen, lediplomázzak elmenjek az USA-ba nyelvet tanulhassak, és angol nyelven írhassak regényeket. Röviden ennyi... Ilyen létezik? Mi lehet az oka?


2010. aug. 3. 16:41
 1/9 anonim válasza:
Hajrá Ady Endre!!!!Talán így még lesz valaki belőled itt Magyarországon!Sokat nem remélj!
2010. aug. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ne talán, hanem biztosan :) Újságíró szakon vagyok, és eddig minden nagyon jól sikerült :) 4,8as átlag sztem fősulin nagyon jó :D Remélem lesz lehetőségem idén a csere diák programban is részt venni, most csinálom a felső fokú angol nyelvvizsgát :D
2010. aug. 3. 17:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem rájöttél mi a hivatásod.És ezért változtál olyan hirtelen.És ez jó.Változni tudni kell.Most már tudod, hogy neked mi a jó.Bárcsak én is tudnám már.:)

Sok sikert hozzá:)

2010. aug. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Van ilyen, pl. Te. :) Szerintem ez teljesen jó így, pont jókor találtad meg a hivatásod. (Szerintem nyugodtan szakíts a barátoddal, az is egy lépés lesz előre, majd jön más kapcsolat.) Ne félj változni később sem!
2010. aug. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Igen... sztem is megtaláltam :) Imádom az irodalmat. Ha olvasok úgy érzem egy más világba kerülhetek. Lehetek maffiózó, kísértet, boszorkány, :) Ez az igazi varázslat. Az írás... nos az pedig olyan lett számomra, mint a levegő. Lételemem, és ha nem csinálhatom úgy érzem megfulladok...
2010. aug. 3. 18:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Hmm létezik ilyen, velem pont fordítva történt:) régen nagyon sokat olvastam, nem szerettem eljárni, most meg rohadt hamar megunom, állandóan menni akarok mindenhova, meg barátnőzni, meg haverokkal ide-oda, furcsa találkozni régi ismerősökkel, akiknek teljesen más kép él a fejükben rólam:)
2010. aug. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha most komolyabban belegondolunk, akkor a személyiségünk végső soron a gondolataink váltakozása...

a döntéseinket, gondolatainkat befolyásolhatja a környezet, a genetika és a neveltetés...De az egyén HATÁROZZA azt meg...

Szóval lehetséges, hogy hirtelen valaki megváltozzon, érdeklődési körben is tehát... :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Üdv én elképzelhetőnek tartom... Sőt... Én is sokat változom oda-vissza... És értem, hogy mire gondolsz... Ahol esély van, ott változni kell... És az angollal is jól állok már angol regényeket olvasok és értem kisebb nagyobb sikerrel+szótár... Vár meg az USA-ban XD
2010. aug. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Utsó, mehetnénk együtt :D
2010. aug. 4. 01:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!