Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért őszül meg az ember...

Miért őszül meg az ember egyik pillanatról a másikra, ha nagy trauma éri?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom, de biológiailag nem igazán lehetséges ha belegondolsz...


A haj nem más, mint egy halott anyag, keratin, ami az élő hajhagymából, egyfajta "váladékként" keletkezik. Színét meghatározza a keletkezésekor jelenlévő, a hajszálba beépülő pigmentek. Amikor őszül az ember, akkor ezek a pigmentek nem épülnek bele a hajszálba, ezért veszti el a színét.


Az egyik percről a másikra való őszülés úgy következhet be, ha hirtelen elveszted a hajad, majd kapásból új nő helyette, pigment nélkül. Figyelembe véve, hogy egy normál emberi hajszál naponta olyan 0,5 mm nő, ebből kifolyólag ez meglehetősen lehetetlen, hacsak a folyamat nem gyorsan fel olyan 100x-ra ami eléggé megterhelné a hajhagymákat, és a hirtelen megőszült ember ugyanolyan gyorsan meg is kopaszodna.

2010. szept. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Logikusnak tűnik amit az utolsó mond, viszont mintha én is hallottam volna olyat, hogy egyik percről a másikra megőszült egy-egy trauma esetén.... De olyan határozottan írtad, hogy mostmár kételkedni fogok az emberek időérzékében :)
2010. szept. 19. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal létezik ilyen, de akkor is napokat/heteket kell rá várni. Embereknél szerintem ritkább, de állatkísérletekkel igazolták, amikor még mindenféle elmebetegséget teszteltek érző élőlényeken. (50-80 éve)
2010. szept. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Viszont logikusnak tűnik az első válasz. De szerintem a haj sincs teljesen elhalva. Főleg, amelyik növekedési fázisban van...
2010. szept. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Maga a hajszál hasonló anyag, mint a körmöd. Maga a szál nem él, a hajhagyma, ami termeli az élő szövet. A hajszálban nincsenek élő sejtek, tehát maga a haj nem él, a haj minősége leginkább a hajhagyma egészségétől függ.


Amúgy rövid haj, pár milliméteres, (mint a katonáknak) könnyen megőszülhet pár nap alatt, hiszem a hajszál átlagosan 0.5mm nő naponta, tehát így igaz lehet a történet :)


De egy hosszú hajú ember csak hetek, vagy inkább hónapok alatt őszülhet meg teljesen.

2010. szept. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Anyám nagynénje 3 nap alatt lett tejfehér hajú 33 évesen.

Trauma érte.

2014. nov. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!