Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Orvosi kezeléssel elméletileg...

Orvosi kezeléssel elméletileg fenntartható lenne a szerelem?

Figyelt kérdés
Ha szabályoznánk a hormonokat.

2020. aug. 1. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De hogy szabályozod a hormonokat? Ha az alany látóterébe kerül akibe szerelmesnek kellene lennie, akkor belősz neki egy adagot, ha megfogja a kezét, akkor kettőt? Nem nagyon tudom elképzelni hogyan lehetne célirányosan, mindig a helyzetnek megfelelően adagolni a hormonokat.
2020. aug. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kísérleti körülmények között megoldható lenne.
2020. aug. 1. 09:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Még nem tartunk ott. Ha belekontárkodnánk, akkor olyan hatásokat idéznénk elő, amiket nem akarunk.
2020. aug. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem
2020. aug. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenekelőtt a szabályozás feltétele a jelenség teljes ismerete. Erre még sokat kell várni. Azután jön a praktikusság, és a morál. A felvetett dolgot ezek is erősen gátolni fogják.
2020. aug. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A megvalósításhoz én inkább a mai modern szívbillyentűkhöz hasonló módszerben gondolkodnék. T.i. szabályozottan vérhígítót bocsájt ki. Talán valami rendet ehhez is ki lehetne találni.


Azt nem igazán tudom, hogy kizárólag hormonok befolyásával mennyire sikerülne (én a semennyire opciót tartom valószínűnek), de ez amúgy is kivitelezhetetlen.


Ez utóbbi következik abból, hogy az emberkísérleteket manapság erősen büntetik és a szakmabeliek is elítélik. Még ha ezen sikerült is átlépni, akkor is ott a kérdés, hogy oké pipa és ennek az eredménye mégis mire lesz jó? Márpedig egy ilyen hosszútávú és költséges kutatásba szponzorok kellenek, akiknek vannak elvárásaik, hogy pl. térüljön meg a befektetett - valószínűleg - irdatlan pénz.

2020. aug. 2. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Mi?
2020. aug. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!