Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Képes egy ember mindent...

Képes egy ember mindent megtanulni?

Figyelt kérdés
Egy átlag ember képes mindent megtanulni?

2020. aug. 4. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Még egy különlegesen jó szellemi képességekkel megáldott polihisztor se tud mindent megtanulni.


Senkinek sincs olyan nagy agy kapacitása.

2020. aug. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
Az agy alkalmas lenne rá, csak nincs annyi idő. Szóval egy kőművesből is lehetne fizika professzort csinálni, de nincs erre 500 év, mert hősünk csak 52 évig él.
2020. aug. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Attól, hogy valaki kőműves nem biztos, hogy idióta. Én àcsnak tanulok jelenleg (emellett más szakmát is tanulok, és megyek hamarosan egyetemre, van már néhány szakmám), és a legtöbb osztálytársam diplomás. Van köztük informatikus, diplomás rendőr, stb. Az oktatónk szerint a kőműves az egyik legnehezebb szakma egyébként(ő is kőműves, burkoló, meg még van pár szakmája amiből megvan neki a mester is). Szóval hagyjuk el végre ezt az idióta tévhitet, hogy "agi épitö íparós asz hűje meg nyóc àlltalànósa van haha", mert ez így ebben a formában abszolút nem igaz!

Igenis képes akár egy kőműves is egyetemre menni, és mondjuk fizikát tanulni, sőt lehet érdekli is, és le is tudna belőle diplomázni, csak pénzügyileg nem tehette meg ezt annak idején, vagy egyéb dolgok miatt. Én is "idióta építőiparos" vagyok, és mint írtam megyek tovább egyetemre! És valószínűleg nem kell nekem sem majd 500 év mire befejezem azt, pedig nem büfészakra készülök, csak egyszerűen 18 évesen én sem tehettem volna meg anyagilag azt, hogy kolit/albérletet fizessek Pesten.

Válasz a kérdésedre: Egyes emberek bármit megtudnak tanulni, de a legtöbb embernek vannak határai, van aki reál beállítottságú, van aki humán, van akit abszolút nem is érdekel semmi, és nem tanul soha, erre is ismerek sok példát. Az emberi agy csodálatos, pláne a zseniké. Induljunk ki abból, hogy egyes embereknek 10-nél is több szakmája van, vagy ami még brutálisabb: 8-10 diplomàja van. Tehát igen, van olyan aki tényleg képes közel mindent megtanulni, de egyszerűen nincs idő mindent megtanulnia még annak sem, aki tényleg zseni és képes lenne rá. Nem érthet egy ember minden szakmàhoz sem például. Egy-két adott iparban lehetsz csúcs, aki tud KÖZEL mindent(mindent azért nem, mert új mindig van, minden fejlődik folyamatosan, és szinte lehetetlen is ezt a fejlődést napról napra nyomon követni még egy-egy iparàgban is), de nem érthetsz egyszerre az építőipartól kezdve az autóiparon át, az asztrofizikàig mindenhez.

Én is igyekszem mindent megtanulni ami fontos(autószerelés, házkörüli felújítások, törvények, stb), de a válasz a kérdésedre röviden nem.

2020. nov. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!